Osemnásťročný Martin dobil na smrť dôchodcu pre 50 eur

Martina z Dolnej Hriňovej obvinili z obzvlášť závažného zločinu vraždy.BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinili banskobystrickí vyšetrovatelia 18-ročného Martina z Dolnej Hriňovej.

Obvinený zabil v piatok večer v Detve 61-ročného muža z Hriňovej, za čo mu v prípade preukázania viny hrozí 20 až 25 rokov alebo doživotie. Mladík bol už v minulosti súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť aj za zločin ublíženia na zdraví. Agentúru SITA o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Odporúčame:

Za autobusovou zastávkou v Detve našli mŕtve telo muža

Obvinený v piatok okolo ôsmej večer požiadal poškodeného o cigaretu, ktorú nemal. Po následnej výmene názorov ho pri autobusovej stanici fyzicky napadol a keď muž spadol na zem, odtiahol ho za budovu pohostinstva. Tam v útoku pokračoval a z vreciek nohavíc mu vybral peňaženku a dvojeurovú mincu.

Mladý muž s bitkou ani potom neprestal, až kým neostal 61-ročný dôchodca nehybne ležať na zemi. Obvinený našiel v peňaženke dve bankomatové karty a z jednej z nich vybral 50 eur. Muž zomrel po vdýchnutí krvi po mnohopočetných zlomeninách tváre a spodiny lebečnej. Kriminalisti podozrivého za pár hodín vypátrali a vzali do väzby.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2016