Organizátori olympiády priznali chybu, zelenú vodu vymenia

Organizátori letných olympijských hier prečerpajú vodu z tréningového bazéna.RIO DE JANEIRO 14. augusta (WebNoviny.sk) – Organizátori OH v Riu de Janeiro vzdali svoju snahu o vyčistenie zelenej vody v jednom z bazénov v Centre vodný športov Marie Lenkovej. Namiesto toho ju začali v sobotu vypúšťať a bazén naplnia vodou z neďalekého tréningového bazéna, aby bol pripravený na nedeľňajší začiatok súťaže v synchronizovanom plávaní.

Hovorca organizačného výboru hier Mario Andrada uviedol, že pristúpiť k tomuto „radikálnemu riešeniu“ bolo nevyhnutné, lebo aktérky trávia väčšinu času pod hladinou a potrebujú vizuálnu orientáciu, rozhodcovský zbor tiež.

Zelená a kalná voda podľa rozborov nepredstavuje zdravotné riziko pre účastníkov. „Samozrejme, že je to hanba, keďže sme hostiteľmi olympijských hier. Voda by mala byť bledomodrá a priehľadná. Mali sme to urobiť lepšie a rýchlo vyriešiť. Je to pre nás ponaučenie,“ uviedol Andrada.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 9. deň

Bazén na skoky do vody ponechajú v terajšom stave. Americká reprezentanta v skokoch do vody Abby Johnstonová ho označila za močiar. Kombinácia rias, nedostatočnej údržby, vysokej teploty a prevádzky nad očakávania spôsobila zafarbenie vody v skokanskom bazéne v utorok, o deň sa s rovnakou zmenou pridal aj ten väčší.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016