Orbánovu návštevu v Izraeli sprevádza kritika pre jeho populistické pravicové názory

361825_madarsky prezident viktor orban 676x451.jpeg

JERUZALEM 19. júla (WebNoviny.sk) — Maďarský premiér Viktor Orbán pricestoval na dvojdňovú oficiálnu návštevu Izraela. Orbán dorazil do blízkovýchodnej krajiny v stredu večer a vo štvrtok ho čaká stretnutie s premiérom Benjaminom Netanjahuom. Jeho príchod však sprevádza kritika pre jeho populistické pravicové názory.

Orbán sa stavia do pozície ochrancu kresťanskej Európy a zastáva tvrdý postoj voči migrantom prúdiacim na starý kontinent, pričom svoje znovuzvolenie postavil na neúprosnej protiimigračnej kampani.

Odporúčame:
Merkelová rokovala s Orbánom, v téme migrácie si príliš nerozumeli

Orbán pred viac než rokom tiež chválil nacistického kolaboranta Miklósa Horthyho, ktorý vládol v Maďarsku po prvej svetovej vojne a počas väčšiny obdobia druhej svetovej vojny a zavádzal tam antisemitské zákony. Jeho pochvalné výroky sa v Izraeli neobišli bez kritiky.

Opozičný poslanec Yair Lapid, ktorého otec prežil holokaust, odsúdil Netanjahua za plánované stretnutie s Orbánom. „Hanba!“ napísal na svojom účte na Twitteri.

Viac k témam: Benjamin Netanjahu, Viktor Orbán
Zdroj: Webnoviny.sk – Orbánovu návštevu v Izraeli sprevádza kritika pre jeho populistické pravicové názory © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2018