Opozičné strany podpísali koaličnú zmluvu o spolupráci v župných voľbách v Bratislavskom kraji

350304_podpis 640x420.jpg

BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Zástupcovia strán Sloboda a Solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), Občianska konzervatívna strana (OKS), Strana maďarskej komunity (SMK) a Zmena zdola podpísali na dnešnej tlačovej konferencii koaličnú zmluvu o predvolebnej a povolebnej spolupráci vo voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) v Bratislavskom kraji. Výsledkom spolupráce politických strán má byť spoločná 50-členná kandidátka na krajských poslancov.

Odporúčame:
Kotlebovým kandidátom do prešovských župných volieb je Jozef Mihalčin, chce znížiť dlh kraja

Medzi kandidátmi figurujú napríklad starosta mestskej časti Bratislava – Ružinov Dušan Pekár, starosta mestskej časti Bratislava – Lamač Peter Šramko, starosta Tomášova István Pomichal, bývalá poslankyňa Národnej rady SR Jana Šípošová, primátor Pezinka Oliver Solga či poslankyňa za mestskú časť Bratislava – Vrakuňa Zuzana Schwartzová. Zmluvu za SaS podpísal Pavol Kubiš, za OĽaNO Eduard Heger, za KDH Dušan Pekár v zastúpení Petra Šramka, za SMK Gyula Bárdos, za NOVA Gábor Grendel, za OKS Ondrej Dostál a za Zmenu zdola Elena Pätoprstá.

Podľa poslanca NR SR za SaS a kandidáta na predsedu BSK Juraja Drobu týchto päťdesiat ľudí, kandidujúcich za krajských poslancov zabezpečí, že eurofondy nepôjdu pofiderným firmám. “Zároveň títo ľudia zabezpečia, že v Bratislavskom kraji budú mať ľudia nárok na lepšiu dopravu a postarajú sa o to, aby dôchodcovia mali takú starostlivosť, aká prináleží tomu, čo tejto krajine odovzdali,“ uviedol Droba.

Voľby do vyšších územných celkov (VÚC) budú 4. novembra 2017. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

 

Viac k témam: KDH Kresťanskodemokratické hnutie, OKS Občianska konzervatívna strana, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SaS Sloboda a Solidarita, SMK Strana maďarskej komunity, voľby do VÚC samosprávnych krajov 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozičné strany podpísali koaličnú zmluvu o spolupráci v župných voľbách v Bratislavskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017