Opozícia mala možnosť zvoliť si svojich zástupcov na ústavnom súde, vraví Danko

393692_andrej danko 2 676x451.jpg

BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) – Rokovania koaličných strán – Slovenskej národnej strany (SNS), Mosta-Híd a Smeru-SD, sa podľa slov predsedu SNS Andreja Danka uskutočňujú počas celého dňa.

Telefonoval s Bugárom

„Za Slovenskú národnú stranu je poverený Tibor Bernaťák (predseda poslaneckého klubu SNS),“ povedal Danko novinárom. Ako uviedol, v stredu telefonoval s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom, kým so šéfom Smeru-SD Robertom Ficom sa mu doposiaľ hovoriť nepodarilo. Má v pláne s ním hovoriť večer, po návrate z Ruskej federácie.

„Pousmejem sa, na jednej strane je tá koalícia stále zlá, a keď je nejaký problém, tak my ho máme riešiť. Veď opozícia mala v utorok možnosť zvoliť si svojich zástupcov. Ak chce raz opozícia vládnuť, tak musí ukázať, že vie nájsť prienik aj na 18 menách,“ podotkol.

Dokážu prekonať politické postoje

„Prečo všetci hovoria len o koalícii? Koalícia má takisto možnosť sa dohodnúť, ale ak tu niekto hovorí, že sme tí najhorší, tak nech si páni Sulík, Matovič, Kollár a neviem kto sadnú s Kotlebom a nech si urobia zoznam ústavných sudcov. Samozrejme, že my sme tu na to, aby sme to koordinovali, ale ja chcem aj na tomto príklade ukázať, že aké je to šialené, že stále sme tu za najhorších. Ja si sadnem, dokážem vytvoriť vládu s Maďarmi. Dokážeme prekonať rôzne politické postoje. Ale kto tu chce vládnuť, keď sa nevedia zhodnúť ani na voľbe ústavných sudcov,“ povedal Danko s tým, že zase si bude musieť sadnúť Danko, Bugár, Fico a zase budú musieť ustúpiť alebo nájsť kompromis. „Lebo inak by to nefungovalo, a to sa týka každej oblasti,“ uzavrel.

Vo štvrtok ráno zasadne Ústavnoprávny výbor NR SR, na ktorom sa majú dohodnúť na tom, či bude opakovaná voľby kandidátov na ústavných sudcov tajná, alebo verejná. Parlament v utorok nezvolil vo verejnej voľbe ani jedného kandidáta za ústavného sudcu.

Viac k témam: SNS Slovenská národná strana, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozícia mala možnosť zvoliť si svojich zástupcov na ústavnom súde, vraví Danko © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2019