Ondrej Duda sa môže stať najlepším hráčom mesiaca v nemeckej I. bundeslige

382438_ondrej duda 676x497.jpg

BERLÍN 7. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalista Ondrej Duda sa môže stať najlepším hráčom mesiaca január v nemeckej I. bundeslige.

O víťazovi rozhodne široká verejnosť

Ofenzívny záložník Herthy Berlín figuruje v šesťčlennej nominácii, ktorú zverejnili predstavitelia súťaže v aktuálnom ročníku premiérovo na svojej webovej stránke. O víťazovi rozhodne široká verejnosť, ktorá sa na spomenutom portáli môže zapojiť do hlasovania.

Ďalšími kandidátmi na post najlepšieho hráča za január v rámci najvyššej nemeckej súťaže sú aj Daniel Brosinski (1. FSV Mainz 05), Daniel Caligiuri (FC Schalke 04), Leon Goretzka (FC Bayern Mníchov), Raphael Guerreiro a Lukasz Piszczek (obaja Borussia Dortmund).

V tejto sezóne už deväťgólový

Dvadsaťštyriročný rodák zo Sniny zaujal predstaviteľov I. bundesligy svojimi januárovými výkonmi v 18. a 19. kole. V súboji proti Norimbergu vystrieľal triumf Berlínčanov 3:1 dvomi presnými zásahmi. O pár dní neskôr elegantnou „pätičkou“ prihral na gól Markovi Grujičovi v zápase proti Schalke 04 (2:2).

Podľa oficiálnej stránky súťaže je Slovák aktuálne najnebezpečnejším stredopoliarom I. bundesligy a spomenutou „pätičkou“ sa postaral pravdepodobne o najkrajší moment ligy počas uplynulého mesiaca. Duda má v aktuálnom ročníku 2018/2019 na svojom konte už deväť ligových gólov.

Viac k témam: Hertha Berlín, I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Ondrej Duda sa môže stať najlepším hráčom mesiaca v nemeckej I. bundeslige © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2019