Om jun-čol sa necíti hrdinom, za striebro sa vodcovi kajá

Om jun-čol z KĽDR sa ospravedlnil vodcovi za striebro.RIO DE JANEIRO 8. augusta (WebNoviny.sk) – Severokórejský vzpierač Om jun-čol bol po nedeľňajšom zisku striebornej medaily v kategórii do 56 kg na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro riadne skormútený.

V bezprostrednom vyhlásení po súťaži sa ospravedlnil čelným predstaviteľom svojej krajiny za to, že sa mu nepodarilo vyhrať. „Kim Čong-il (vodca KĽDR v rokoch 1994 – 2011, pozn.) bude pre mňa večnou inšpiráciou. Je mi ľúto, že som nebol schopný poďakovať sa mu za všetko zlatou medailou. Nemyslím si, že so striebrom budem vo vlasti nejakým hrdinom. Dúfam, že v budúcnosti sa opäť prebojujem na vrchol. Mám na mysli všetky šampionáty od budúceho roku až po OH v Tokiu,“ citoval reprezentanta KĽDR portál fakt.pl. Om jun-čol obhajoval v tejto kategórii zlato z Londýna 2012.

Odporúčame:

Severokórejčania musia v Riu zabrať, Kim dal jasný cieľ

Súčasný severokórejský vodca Kim Čong-un zadal športovcom KĽDR úlohu získať OH v Riu aspoň päť zlatých medailí. Každý slabší výsledok v medailovej klasifikácii bude považovať za zlyhanie a národnú hanbu. V Riu štartuje dovedna 31 športovcov z KĽDR.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016