OĽaNO: Krok Fica v súvislosti so školstvom je nedostatočný

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Vláda sa snažila prekryť obrovský škandál s eurofondmi, ale úsilie všetkých, ktorí sa snažia o čestné a spravodlivé Slovensko prinieslo prvé výsledky.

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) tak reaguje na vyhlásenie premiéra Roberta Fica, že minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) by mal skončiť vo funkcii.

Odporúčame:
Aktualizované: Premiér Fico požiadal predsedu SNS o návrh na nového ministra školstva

Ako povedal Fico na stredajšom vyhlásení počas rokovania vlády, požiadal predsedu SNS Andreja Danka, aby predložil návrh na nového ministra školstva, a to v čo najkratšom čase.

„Tento krok Roberta Fica je však nedostatočný. Naše hnutie už dva mesiace žiada, aby bol rezort školstva odobratý z rúk SNS, pretože ľudia, ktorí korupčné podhubie na ministerstve vytvorili, nemôžu neporiadok s eurofondmi na ministerstve upratať,“ uvádza OĽaNO s tým, že SNS pod vedením Andreja Danka je to isté SNS ako za čias Jána Slotu.

Odporúčame:
Už včera bolo neskoro, hovorí Galko o požiadavke Fica vymeniť ministra školstva

„Je nevyhnutné, aby sa rezort školstva očistil od ľudí, ktorí chcú zneužívať školstvo na vysávanie našich spoločných peňazí a kradnú budúcnosť našich detí a krajiny,“ uzavrelo hnutie.

Podľa Fica udalosti, ktoré sa stali na ministerstve školstva, vyvolávajú pochybnosti v očiach verejnosti, či to vláda myslí s bojom proti netransparentnému a korupčnému správaniu vážne. „Žiadna zo strán vládnej koalície si nemôže dovoliť takto hazardovať s dôverou verejnosti,“ vyhlásil Fico.

Viac k témam: koaličná kríza, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Peter Plavčan, Robert Fico, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – OĽaNO: Krok Fica v súvislosti so školstvom je nedostatočný © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017