Odstúpenie Plavčana nie je ústupok, ale nevyhnutnosť, tvrdí Sulík

349571_richard sulik 640x420.jpg

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Odstúpenie ministra školstva Petra Plavčana (nom. SNS) nie je ústupok, ale nevyhnutnosť. V reakcii na dnešné vyhlásenie predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka to uviedol predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík.

Odporúčame:
Andrej Danko vyzval koaličných partnerov na úprimnejší dialóg

Ako ďalej dodal, odstúpením Palvčana sa tak vyhli „potupnému odvolávaniu opozíciou“. Sulík si myslí, že nasledovať by mali minister práce Ján Richter a minister vnútra Robert Kaliňák (obaja Smer).

Odporúčame:
Danko mohol Plavčana odvolať hneď, vyhol by sa nestabilite Slovenska, tvrdí Remišová

Zlom v koaličnej kríze priniesla žiadosť predsedu vlády Roberta Fica, aby mu šéf SNS Andrej Danko dal meno nového ministra školstva. Dôvodom, prečo Peter Plavčan odchádza, je, že vláda bojuje proti netransparentnému a korupčnému správaniu, a kauza čerpania eurofondov na rezorte školstva na dôveryhodnosti vlády nepridáva.

Odporúčame:
Aktualizované: Premiér Fico požiadal predsedu SNS o návrh na nového ministra školstva

Andrej Danko večer vo svojom vyhlásení potvrdil, že vo štvrtok o 10:00 Peter Plavčan oznámi svoje odstúpenie. Danko zároveň uviedol, že závažné vyhlásenie neposkytne, ide na štyri dni na dovolenku a tam bude premýšľať ako ďalej v politike.

Viac k témam: Andrej Danko, Richard Sulík, SaS Sloboda a Solidarita, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Odstúpenie Plavčana nie je ústupok, ale nevyhnutnosť, tvrdí Sulík © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017