Odbory pozastavili štrajk zamestnancov spoločnosti Eurostar

Desiatky sprievodcov začali prvý zo štyroch avizovaných štrajkov, čo narušilo dopravu cez eurotunel vedúci popod Lamanšský prieliv.LONDÝN 12. augusta (WebNoviny.sk) – Britské odborové zväzy v piatok oznámili, že pozastavujú plánované štrajky zamestnancov železničnej spoločnosti Eurostar, aby viedli ďalšie rozhovory s manažmentom. Informovala o tom agentúra AP.

Desiatky sprievodcov-členov odborového zväzu zamestnancov dopravy RMT začali dnes prvý zo štyroch avizovaných štrajkov, čo narušilo dopravu cez eurotunel vedúci popod Lamanšský prieliv. Dôvodom sú spory o pracovné podmienky.

Odporúčame:

Britská školáčka, čo utiekla k Islamskému štátu, je mŕtva

Štrajk mal trvať štyri dni a nasledovať mal ďalší počas predĺženého víkendu v Británii 27.-29. augusta. Odbory však oznámili, že na rozhovoroch so zamestnávateľom došlo k pokroku, preto štrajk pozastavujú kvôli pokračujúcim rokovaniam. Ďalší odborový zväz TSSA tiež pozastavil svoje štrajky ohlásené na 14.-15. a 28.-29. augusta.

Eurostar predtým oznámil, že piatkový štrajk mal len menší vplyv na cestovný poriadok, ktorý upravil v záujme minimalizovať dôsledky pre cestujúcich. Počas štyroch dní plánovaného štrajku malo byť zrušených celkovo osem vlakov (štyri percentá) z Londýna do Paríža alebo Bruselu.

RMT tvrdí, že Eurostar nedodržiava dohodu z roku 2008 o pracovných podmienkach pre zamestnancov, ktorí sa okrem iného sťažujú na neprimerane dlhý pracovný čas.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016