Obrazom: Zverejnili prvé zábery trosiek havarovaného airbusu

Let aerolínií EgyptAir z Paríža do Káhiry zmizol z obrazoviek radarov vo štvrtok nadránom v časti Stredozemného mora medzi Gréckom a Egyptom. Vláda v Káhire v piatok oznámila, že haváriu neprežil nikto zo 66 cestujúcich a členov posádky.KÁHIRA 21. mája (WebNoviny.sk) – Egyptská armáda v sobotu zverejnila prvé fotografie trosiek z lietadla EgyptAir, ktoré sa vo štvrtok zrútilo do Stredozemného mora počas letu z Paríža do Káhiry. Zábery umiestnené na facebookovej stránke armádneho hovorcu zachytávajú zrejme časti trupu havarovaného stroja, ako aj sedadlá, záchranné vesty a osobné predmety cestujúcich, informuje agentúra DPA.

VŠETKO O HAVÁRII LETU MS804 SPOLOČNOSTI EGYPTAIR

Nález prvých trosiek, vrátane častí tiel a batožiny, hlásila armáda v piatok z oblasti vzdialenej od egyptského pobrežia približne 290 kilometrov. Agentúra AP uviedla, že jedna z odfotografovaných záchranných viest sa zdá byť nepoškodená, zatiaľ čo útržok látky na inom zábere môže pochádzať z detskej prikrývky alebo spacieho vaku.

Obrazom: Prvé zábery trosiek havarovaného lietadla EgyptAir

Let aerolínií EgyptAir z Paríža do Káhiry zmizol z obrazoviek radarov vo štvrtok nadránom v časti Stredozemného mora medzi Gréckom a Egyptom. Vláda v Káhire v piatok oznámila, že haváriu neprežil nikto zo 66 cestujúcich a členov posádky.

Francúzski vyšetrovatelia v sobotu potvrdili informácie, podľa ktorých boli krátko pred zrútením egyptského airbusu do mora zaznamenané hlásenia o zadymení jeho vnútrajška. Z týchto údajov však podľa nich zatiaľ nie je možné vyvodzovať žiadne závery.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. mája 2016