Obrazom: Sébastien Loeb mal vážnu nehodu na Rely Dakar

Sébastienovi Loebovi sa rozplynula šanca o triumfe pri jeho premiére na Rely Dakar.BELÉN 12. januára (WebNoviny.sk) – Premiérový Rely Dakar sa pre neho začal ako z rozprávky, napokon ani on neušiel nástrahám drsnej argentínskej divočiny.

Sébastien Loeb exceloval počas prvého týždňa na 38. ročníku najťažších motoristických pretekov na svete, vyhral tri etapy zo šiestich a vyhrieval sa na čele priebežného hodnotenia. Prišla však pondelková prvá etapa v pieskových dunách a deväťnásobný majster sveta v rely mal vážnu nehodu.

Odporúčame:

Svitko si udržal tretie miesto, jazdcov preverili duny

Jeho Peugeot sa najprv zasekol v piesku a v závere sa prepadol do jamy a niekoľkokrát prevrátil. Do cieľa meraného úseku prišiel s viac ako hodinovým mankom a celkovo je až ôsmy. „Bola tam jama a nevidel som ju. Spadli sme, auto vyšlo z rovnováhy a kotúľali sme sa. Pokazilo sa niekoľko vecí. Museli sme vymeniť dve kolesá, prevodovku a prišli sme o množstvo času,“ cituje Loeba portál motorsport.com.

Francúz po rozsiahlych škodách na svojom automobile priznal, že je vonku z hry o titul. Bude však pokračovať v súťaži, aby získal viac skúseností. „Moje šance na celkové víťazstvo sa skončili. V prvom rade sme sem prišli nazbierať skúsenosti. Do konca etapy zostávalo len 10 kilometrov. Je to trochu frustrujúce, ale taký je život. Pokračujeme ďalej,“ dodal víťaz 78 pretekov MS v rely.

Obrazom: Nehoda Sébastiena Loeba na Rely Dakar 2016

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.