Obrazom: Jakartou otriasli silné výbuchy, na mieste sú mŕtvi

Útokom predchádzala hrozba zo strany organizácie Islamský štát. Jakarta 14. januára (WebNoviny.sk) – Najmenej šesť ľudí zahynulo dnes v centre indonézskej metropoly Jakarta pri streľbe a bombových útokoch militantov, informovala tamojšia polícia. Podľa nej sú medzi obeťami policajti aj civilisti. Útokom predchádzala hrozba zo strany organizácie Islamský štát (OS), uviedla agentúra Reuters.

K výbuchom došlo na viacerých miestach vrátane kaviarne v obchodnom stredisku Sarinah, v blízkosti prezidentského paláca a kancelárií OSN, informovala spravodajská stanica BBC. Podľa indonézskych médií došlo k šiestim výbuchom. Polícia uviedla, že v najmenej jednom prípade útočil samovražedný atentátnik. Celkovo podľa nej útočilo najviac 14 militantov.


Obrazom: Útoky v Jakarte

Jeden zo svedkov pre agentúru AP povedal, že v kaviarni sa odpálili najmenej traja samovražední atentátnici a na neďaleké policajné stanovište zaútočili dvaja strelci.

„Islamský štát sa vyhrážal, že Indonézia bude stredom jeho záujmu,“ povedal novinárom hovorca polície Anton Charliyan. Dodal však, že zatiaľ nie je známe, kto je zodpovedný za dnešný útok. Medzi obeťami sú podľa neho traja policajti a traja civilisti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. januára 2016