Obrana je kvalitnejšia než útok a brankári, zhodnotil ruský web káder Slovana

350040_hc slovan bratislava 1 640x420.jpg

MOSKVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Ruský hokejový web championat.com pred blížiacim sa novým ročníkom ohodnotil kvalitu každého tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na jednotlivých postoch.

Jediný slovenský účastník Slovan Bratislava má podľa Championatu dobré brankárske obsadenie, veľmi sľubnú obranu a slušný útok. Trojica gólmanov Marek Mazanec, Jakub Štěpánek a Jaroslav Janus si vyslúžila 7 bodov z 10 možných a umiestnila sa na siedmej priečke z trinástich účastníkov Západnej konferencie KHL.

Odporúčame:
Do Slovana sa nikto nehrnie, Říha má problém udržať morálku a bojovnosť

Defenzíva Slovana, ktorú mnohí fanúšikovia považujú za najslabšiu stránku „belasých“, skončila na rovnakom mieste, a získala dokonca o pol bodu viac. „Slovan vyskladal takmer úplne novú obranu, a tá vyzerá veľmi sľubne,“ znie v stanovisku ruskej stránky.

Útočnú líniu bratislavského klubu ohodnotili 6,5 bodmi, rovnako ako ofenzívy Soči a Dinama Moskva. „Lavička tímu nie je široká a ich zdroje sú obmedzené, ale priemerná úroveň hráčov kouča Miloša Říhu je slušná. Lukáš Kašpar, Michal Řepík, Radek Smoleňák, Jan Buchtele a Teemu Ramstedt mali vo svojich kluboch KHL vedúce úlohy. Niektorí si s tým poradili úspešnejšie než iní, no potenciál na prvé útočné formácie má každý z nich,“ uviedol championat.com.

Viac k témam: HC Slovan Bratislava, hokej, KHL Kontinentálna hokejová liga, Slovan v KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Obrana je kvalitnejšia než útok a brankári, zhodnotil ruský web káder Slovana © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017