O prípadnom zastavení stíhania Ladislava Bašternáka rozhoduje prokurátor

349769_img_9499 1 640x420.jpg

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Akýkoľvek ďalší postup voči obvinenému Ladislavovi B., napríklad zastavenie trestného stíhania, je kompetentný vykonať v zmysle Trestného poriadku len prokurátor. Uvádza sa to v stanovisku Prezídia Policajného zboru k medializovaným informáciám, že obvinený podnikateľ si uplatnil počas výpovede na polícii inštitút účinnej ľútosti. Polícia zároveň nekonkretizovala, či sa tak naozaj stalo s tým, že sa k tomu môže vyjadriť len samotný obvinený.

Odporúčame:
Ladislav Bašternák vypovedal na polícii. Uplatnil účinnú ľútosť a zaplatí dva milióny eur

Podnikateľ Ladislav B. vo štvrtok podľa portálu pluska.sk vypovedal na Národnej kriminálnej agentúre, pričom si údajne pri výsluchu uplatnil účinnú ľútosť. Podnikateľ čelí obvineniu z neodvedenia daní a poistného. Polícia ho v tomto prípade obvinila ešte v marci tohto roka. Portál pripomenul, že uplatnenie inštitútu účinnej ľútosti umožňuje Trestný zákon. V praxi to znamená, že ak obvinený dodatočne zaplatí daň a poistné, trestnosť trestného činu zaniká. Ladislav B. podľa portálu teda zaplatí dva milióny eur a vyšetrovateľ ho zbaví obvinenia.

Odporúčame:
Sulíkova SaS vyzýva Fica, aby vysvetlil svoje zotrvávanie v byte Bašternáka

Podnikateľ cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však vraj bola nižšia. Podľa vyšetrovateľa si tak podnikateľ ako konateľ spoločnosti BL-202 v apríli 2012 neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer dva milióny eur.

 

Viac k témam: kauza Bašternák, Ladislav Bašternák, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – O prípadnom zastavení stíhania Ladislava Bašternáka rozhoduje prokurátor © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2017