O Jágra by mohli mať záujem v Calgary, pretože trénerom Flames je Gulutzan

350277_jaromir jagr 640x420.jpg

CALGARY 24. augusta (WebNoviny.sk) – O českú hrajúcu hokejovú legendu Jaromíra Jágra by podľa najnovších informácií mohol mať záujem klub NHL Calgary Flames. S týmto konštatovaním prišla stránka nhl.com, ktorá sa odvoláva na informácie od novinára Elliotta Friedmana.

Žurnalista tvrdí, že „plamene“ by mohli „určitým spôsobom vnímať“ 45-ročného veterána ako potenciálnu posilu. Najmä, keď hlavným trénerom tímu je Glen Gulutzan, ktorý Jágra trénoval v Dallase počas sezóny 2012/2013.

Odporúčame:
Veterán Jaromír Jágr si na Twitteri vystrelil sám zo seba

„Keď som s ním pracoval, vnímal som, že už nie je taký rýchly ako kedysi, no stále je na puku silnejší než ostatní hráči v lige. Pravdepodobne najohromujúcejšou jeho vlastnosťou sú fyzické zručnosti – zjavné telesné parametre (189 cm, 104 kg), sila v rukách a jeho hokejové IQ,“ vyjadril sa v priebehu uplynulej sezóny o najproduktívnejšom Európanovi v histórii NHL Gulutzan.

Jágr počas kariéry v najslávnejšej klubovej súťaži sveta odohral vrátane play-off 1919 zápasov. Nazbieral v nich 2115 bodov. Vlani v drese Floridy Panthers zarobil aj s bonusmi 5,155 mil. USD. V 82 zápasov dosiahol 46 bodov, pričom nastrieľal 16 gólov. Po skončení sezóny je však zatiaľ bez angažmánu. Jeho prioritou napriek vysokému veku naďalej zostávajú ponuky z NHL, kluby však o neho doposiaľ neprejavili záujem.

Viac k témam: Calgary Flames, hokej, Jaromír Jágr, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – O Jágra by mohli mať záujem v Calgary, pretože trénerom Flames je Gulutzan © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017