O hlasy Slovákov v eurovoľbách bude bojovať 31 politických strán

382106_volby_europarlament 676x442.jpg

BRATISLAVA 25. februára (WebNoviny.sk) – Kandidátku do májových volieb do Európskeho parlamentu podalo 31 politických strán. Uvádza to na svojej internetovej stránke ministerstvo vnútra. Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať v sobotu 25. mája.

Brexit môže zmeniť počet miest

Tohtoročné eurovoľby sprevádza neistota súvisiaca s brexitom. Ak by Spojené kráľovstvo nestihlo odísť k 29. marcu, Briti by mali nárok zvoliť si svojich poslancov Európskeho parlamentu. V tom prípade by Slovensko malo 13 poslancov. Ak sa Británii podarí odísť, Slovensko získa v 705-člennom pléne o jednu stoličku viac.

O hlasy voličov budú na Slovensku súperiť konkrétne Demokratická strana, Doma dobre, DOPRAVA, Európska demokratická strana, HLAS ĽUDU, KOREKTÚRA – Andrej Hryc, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Kresťanská demokracia – Život a prosperita, Kresťanská únia, Kresťanskodemokratické hnutie, Maďarská kresťanskodemokratická aliancia – Magyar Kereszténydemokrata Szövetség.

Koaličné aj opozičné strany

Rovnako aj MOST – HÍD, NAJ – Nezávislosť a Jednota, NÁRODNÁ KOALÍCIA, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Priama demokracia, Sloboda a Solidarita, Slovenská konzervatívna strana, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, Slovenská národná jednota – strana vlastencov, Slovenská národná strana, SME RODINA – Boris Kollár, SMER – sociálna demokracia, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI.

O miesta v Európskom parlamente majú záujem aj Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Strana práce, Strana rómskej koalície – SRK, Strana tolerancie a spolunažívania, Strana zelených Slovenska, koalícia Komunistická strana Slovenska a VZDOR – strana práce a koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia.

Viac k témam: Most-Híd, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, voľby do Európskeho parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – O hlasy Slovákov v eurovoľbách bude bojovať 31 politických strán © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2019