Novým rakúskym prezidentom bude Alexander Van der Bellen

Prezidentský kandidát Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Norbert Hofer (45) priznal ešte pred oficiálnym vyhlásením výsledkov nedeľňajšieho druhého kola prehru a poďakoval sa za podporu. Viedeň 23. mája (WebNoviny.sk) – Novým rakúskym prezidentom bude niekdajší líder Zelených Alexander Van der Bellen. Rozhodlo sa o tom v nedeľňajšom druhom kole volieb hlavy štátu. Vyplýva to z predbežných konečných výsledkov, ktoré dnes oznámil rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka. Informovala o tom verejnoprávna televízia ORF.

Prezidentský kandidát Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Norbert Hofer (45) priznal ešte pred oficiálnym vyhlásením výsledkov nedeľňajšieho druhého kola prehru a poďakoval sa za podporu. Informovala o tom tlačová agentúra APA.

Norbert Hofer prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí uviedol: „Ďakujem Vám za vašu veľkolepú podporu. Prirodzene, som dnes smutný,“ konštatoval a dodal, že nasadenie v predvolebnej kampani nevníma ako stratu, ale ako investíciu do budúcnosti. „Bol by som rád pre Vás dozeral na našu nádhernú krajinu. Zostanem Vám verný a poskytnem svoj príspevok pre pozitívnu budúcnosť Rakúska,“ vyznal sa zrejme neúspešný prezidentský kandidát a vyzval svojich priaznivcov, aby neboli „skľúčení“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2016