Nové Zámky deklasovali Liptákov, Trenčín neuspel v predĺžení

Hokejisti HKM Zvolen ukončili šnúru štyroch prehier.

ZVOLEN 28. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HKM Zvolen ukončili šnúru štyroch prehier, keď v piatkovom 16. kole Tipsport ligy 2016/2017 zvíťazili nad Popradom hladko 3:0. Pre kouča Milana Staša je to premiérový triumf na lavičke Zvolena, v predchádzajúcich dvoch dueloch prehrali jeho zverenci s Nitrou a v Košiciach.

Základ piatkového domáceho triumfu položili hokejisti Zvolena v 16. min, keď sa v rozpätí siedmich sekúnd zapísali do streleckej listiny Bruno Mráz a Jakub Žilka. Definitívnu podobu výsledku dal v 28. min Martin Ďaloga. Zvolenčania sa v tabuľke TL dostali na ôsme miesto pred Martin, ktorý nútene pauzuje pre žltačku v tíme. Popradčania sú naďalej na poslednej 10. pozícii.

HKM Zvolen – HK Poprad 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly:
16. B. Mráz (McGregor, Klhůfek), 16. Žilka (Martin Ďaloga, L. Jurík), 28. Martin Ďaloga (Žilka, Valenta)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše J. Brejčák (Poprad) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – P. Šefčík, Junek, 927 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš – Andersons, Hraško, Plechanov, Valenta, Hataš, M. Ivan, Habšuda, Dubeň – McGregor, B. Mráz, Klhůfek – Puliš, P. Zuzin, J. Majdan – Žilka, L. Jurík, Martin Ďaloga – Šimíček, Jakubík, Misenev
Poprad: Pajpach (28. Šúrek) – Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, J. Brejčák, Chaloupka, Bagin, Lubor Pokovič – B. Rapáč, Mlynarovič, Lapšanský – Semorád, Zagrapan, Kroták – Abramov, Troliga, Ježek – Štrauch, Lichanec, D. Bondra

Dukla Trenčín neuspela na vlastnom ľade s Banskou Bystricou, keď prehrala 2:3 po predĺžení v piatkovom 16. kole slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. „Vojaci“ sa ujali vedenia v 11. min zásluhou Petra Ölveckého, no o necelú minútu neskôr vyrovnal Mário Lunter.

V 22. min naklonil misky váh na stranu domácich Radoslav Tybor – 2:1. Trenčín však napokon nedokázal udržať výsledok. V 55. min si hostia gólom Petra Kafku vynútili predĺženie a v ňom o druhom bode pre „baranov“ rozhodol Dávid Buc. Banská Bystrica si pripísala tretie víťazstvo v sérii, naopak Dukla sa neradovala už v treťom dueli po sebe.

HK Dukla Trenčín – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly:
11. Ölvecký (Holenda, M. Novák) 22. Tybor (J. Švec, Briestenský) – 12. Lunter (Bortňák, Kafka), 55. Kafka (Lunter, Bortňák), 62. Buc
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Baluška – Synek, Stanzel, 2104 divákov

Zostavy:
Trenčín: Chábera – Holenda, M. Novák, L. Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Jáchym – Marcel Hossa, Kopecký, Ölvecký – J. Gašparovič, Veilleux, Tybor – Sojčík, Šimun, Síkela – Briestenský, J. Švec
Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, Róth – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Lamper, M. Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Andrisík

Hokejisti Nových Zámkov uspeli v súboji nováčikov, keď na vlastnom ľade deklasovali hráčov Liptovského Mikuláša 7:0 v piatkovom stretnutí 16. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017. Základ úspechu položili domáci v už prvej tretine. Najprv sa v 5. min presadil Matej Paulovič a o 91 sekúnd neskôr zvýšil na 2:0 Zdeněk Bahenský.

Druhá tretina sa tiež niesla v znamení domácich, ktorí ju po zásahoch Tomáša Pituleho, Lukáša Hvilu a Richarda Lelkeša vyhrali 3:0. „Demontáž“ hostí pokračovala aj v záverečnom dejstve. Na priebežných 6:0 dal fínsky legionár Ossi Saarinen a na hrozivých 7:0 uzavrel skóre zápasu Marek Drtina. Liptáci nevyhrali posledné tri zápasy, pričom dokázali streliť iba dva góly.

HC Nové Zámky – HK 32 Liptovský Mikuláš 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Góly:
5. M. Paulovič (Michal Hudec, Sandgren), 7. Bahenský (Brabenec), 32. Pitule (Čaládi, Mäkinen), 36. L. Hvila (Drtina, Martin Chovan), 38. R. Lelkeš (J. Tibenský, Dubec), 46. Saarinen (Brabenec, Drtina), 60. Drtina (Brabenec, Bahenský)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Návratek, Výleta, 1258 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Lundström – Ďurčo, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – Bahenský, Brabenec, Saarinen – L. Hvila, Michal Hudec, M. Paulovič – Fábry, Pitule, Čaládi – J. Tibenský, R. Lelkeš, Dubec
Liptovský Mikuláš: A. Nagy – M. Šiška, Mezovský, Makovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, F. Oravec, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – A. Laco, Piatka, J. Faith – Kabáč, Stümpel, Števuliak

Hráči HC Košice po štyroch trojbodových víťazstvách v domácej hokejovej Tipsport lige 2016/2017 stratili v piatkovom 16. kole na ľade Žiliny bod, keď nad „vlkmi“ triumfovali 4:3 po samostatných nájazdoch. Natiahli tak víťaznú sériu na päť duelov a ukončili päťzápasovú šnúru hokejistov spod Dubňa

Košičania viedli v Žiline v 36. min už 2:0, keď sa do streleckej listiny zapísali Jiří Bicek a v oslabení Michel Miklík. Domáci však ešte pred druhou sirénou vyrovnali gólmi Petra Húževku a Emila Šveca, v 59. min ich poslal do vedenia Marek Hovorka.

Presne 30 sekúnd pred koncom tretej dvadsaťminútovky však pridal tretí gól hostí Ladislav Nagy, jeho zásah ešte skúmal videorozhodca. V predĺžení sa o víťazovi nerozhodlo, v samostatných nájazdoch druhý bod pre hostí zariadil Ladislav Nagy.

MsHK Doxxbet Žilina – HC Košice 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 37. Húževka (P. Mikuš), 38. E. Švec (tr. strieľanie), 59. Marek Hovorka – 12. Bicek (P. Bartoš, T. Klíma), 36. Michel Miklík (L. Nagy), 60. L. Nagy (Michel Miklík, M. Dudáš), rozhodujúci sam. nájazd L. Nagy
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Prokop (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Valach – Tvrdoň, Orolin, 1389 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Kříž, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald – Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský – J. Jurík, Húževka, Rogoň – Švihálek, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, E. Švec
Košice: Habal – Deyl, M. Dudáš, Šmach, Jankovič, L. Matejka, E. Šedivý, Michalčin, Pavúk – L. Nagy, Boltun, Michel Miklík – P. Bartoš, T. Klíma, Bicek – Tibor Varga, J. Milý, T. Hričina – Šoltés, R. Hruška

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkových zápasoch 16. kola:

HK Orange 20 13 1 0 0 0 0 12 13:59 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.