Nórske hádzanárky neobhája olympijské zlato, podľahli Ruskám

Prvýkrát si olympijské finále zahrajú Francúzky, ktoré boli doteraz najlepšie štvrté v Aténach 2004.RIO DE JANEIRO 19. augusta (WebNoviny.sk) – Hádzanárky Nórska neobhája zlaté olympijské medaily. V semifinále na Hrách XXXI. olympiády prehrali v semifinále s Ruskom 37:38 po predĺžení a čaká ich súboj o bronz s Holanďankami. Rusky nastúpia o zlato proti Francúzkam.

Semifinále medzi Nórskom a Ruskom bola veľká dráma. Za stavu 30:30 premenila 18 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sedmičku Jekaterina Ilinová, ale Nórkam sa podarilo rýchlo vyrovnať a vynútiť si predĺženie. Po ňom sa už tešili Rusky, ktoré sa dostali do finále prvýkrát od roku 2008. V Pekingu v boji o zlato prehrali práve s Nórkami. „Nemám slov, pretože keď začnem uvažovať o zápase, tisnú sa mi do očí slzy. Necítim bolesť, som šťastná, lebo sme vo finále. Bláznivé víťazstvo,“ cituje agentúra AP s ôsmimi gólmi najlepšiu strelkyňu ruského tímu Vladlenu Bobrovnikovovú.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 14. deň

Prvýkrát si olympijské finále zahrajú Francúzky, ktoré boli doteraz najlepšie štvrté v Aténach 2004. S Ruskami sa stretli už v základnej skupine a vyhrali 26:25. V semifinále si poradili s úradujúcimi vicemajsterkami sveta z Holandska 24:23. Aj v tomto dueli sa odohrala dráma, Holanďanky si mohli vybojovať v závere aspoň predĺženie, ale v poslednej sekunde trafili len konštrukciu bránky.

Výsledky štvrtkových stretnutí semifinále hádzanárskeho turnaja žien:

Holandsko – Francúzsko 23:24 (13:17)
Najviac gólov: Van der Heijdenová 8/2 – Pineauová 7/3

Nórsko – Rusko 37:38 po predĺžení (31:31, 16:18)
Naviac gólov: Morková 14/7 – Bobrovnikovová 8

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2016