Nitra na úvod Ligy majstrov tesne prehrala v Stavangeri

Všetky tri góly zápasu hokejovej Ligy majstrov medzi nórskym Stavanger Oilers a HK Nitra padli v rozpätí desiatich minút úvodnej tretiny.STAVANGER 18. augusta (WebNoviny.sk) – Štvrtkovou tesnou prehrou v základnej J-skupine 1:2 na ľade nórskeho Stavangeru Oilers vstúpili hokejisti slovenského majstra HK Nitra do nového ročníka Ligy majstrov 2016/2017. Všetky tri presné zásahy padli v rozpätí desiatich minút úvodnej tretiny.

Odporúčame:

Košice začali Ligu majstrov prehrou, doma nestačili na Bern

Na gól Sveina Pettera Falka-Larssena v čase 5:16 min už o 18 sekúnd odpovedal Kanaďan v službách hostí Judd Blackwater, misky váh na stranu „olejárov“ naklonil a napokon aj rozhodol kapitán mužstva Kristian Forsberg. Nitra sa o prvé body do tabuľky pokúsi v sobotu 27. augusta o 17.00 h v domácom prostredí proti českej Plzni.

Liga majstrov – J-skupina – štvrtok:

Stavanger Oilers (Nór.) – HK Nitra (SR) 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 6. Falk-Larssen (Kunes), 16. K. Forsberg (Kissel, Dahl-Andersen) – 6. Blackwater (M. Versteeg, Marek Slovák)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sewell (V. Brit.), Solem – Nordberg, Braten (všetci Nór.)

Zostavy:
Stavanger: K. Holm – Kunes, Solberg, Sveum, Humphries, Rokseth, Macaulay, Mostue Larsen, Björnevoll – T. Kristiansen, Soares, Salsten – M. Söberg, K. Forsberg, Hoff – Kissel, Van Guilder, Dahl Andersen – Lorentzen, Falk-Larssen, Medhus
Nitra: M. Valent – Ordzovenský, M. Versteeg, Mezei, Rais, F. Kuzma, P. König, Pupák, Bajtek – Laliberté, M. Slovák, Blackwater – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – J. Štefanka, L. Paukovček, Macík – Chalupa, Bene, Piačka

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.