Niekoľko liniek bratislavskej MHD sa dočasne zmenilo, dôvodom je oprava križovatky v Petržalke

377968_imgl4670 676x451.jpg

BRATISLAVA 18. júla (WebNoviny.sk) – Zmena zastavovania a presmerovanie liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) pre opravu križovatky Rusovská cesta-Hálova v bratislavskej Petržalke bude trvať do 27. júla. Týka sa to autobusových liniek 83, 84, 88, 92, 99 a N95.

Okrem križovatky opravujú aj zastávky Jungmannova a Hálova. Zastávku týchto liniek obojsmerne zrušili a zastávku Jungmannova obojsmerne premiestnili približne 60 metrov bližšie k zastávke Hálova. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke.

Obchádzkové trasy liniek

Linky č. 83 a 84 jazdia od pondelka v smere na Technopol (83) alebo Ovsište (84) od zastávky Dvory pokračovaním po trase Panónska cesta, výjazd na Bratskú vpravo, zjazd na Kopčiansku smerom k železnici Petržalka a výjazd vpravo na Rusovskú cestu. Tam sa od premiestnenej zastávky Jungmannova napoja spoje na svoju trasu.

Odporúčame:
V Bratislave odklonia niekoľko liniek MHD, môže za to rozkopaná cesta na Mlynských nivách

Na obchádzkovej trase obslúžia len zastávku Rusovská cesta. V smere na zastávku Pri kríži vozia tieto linky cestujúcich od premiestnenej zastávky Jungmannova, pokračujú po trase priamo Rusovská cesta, Einsteinova, výjazd na Most SNP, kde sa od zastávky Aupark napoja na svoju trasu. Linky neobsluhujú zastávku Dvory.

Zastávka Jungmannova je premiestnená

V smere Vozovňa Petržalka linka č. 92 od zastávky Dvory pokračuje po trase Panónska cesta, výjazd na Bratskú vpravo, zjazd na Kopčiansku smerom k železnici Petržalka a výjazd vpravo na Rusovskú cestu, kde sa od premiestnenej zastávky Jungmannova napojí na svoju trasu. Na obchádzkovej trase obsluhuje len zastávku Rusovská cesta.

V smere na Volkswagen linka č. 92 od premiestnenej zastávky Jungmannova pokračuje po trase Rusovská cesta, Einsteinova, výjazd smerom na Most SNP a zjazd na Einsteinovu smerom na Most Lafranconi. Tam sa od zastávky Einsteinova napojí na svoju trasu. Neobsluhuje zastávku Dvory.

Viac k témam: Bratislava-Petržalka, DPB Dopravný podnik Bratislava, MHD Bratislava, oprava križovatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Niekoľko liniek bratislavskej MHD sa dočasne zmenilo, dôvodom je oprava križovatky v Petržalke © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2018