Nie je tu žiadny vzťah nadradenosti ani podradenosti, hovorí Fico o Pellegrinim. Premiér sa vyjadril aj k Trestnému zákonu

523390_660d48ae7f12d631058059 676x451.jpg

13.4.2024 (SITA.sk) – Premiér nebude tlačiť na späťvzatie podania Trestného zákona na Ústavný súd SR. Uviedol to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Ako uviedol, budúcemu prezidentovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) nemôže vstupovať do jeho rozhodnutí. Predseda vlády dodal, že išlo najmä o zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry.

Uvítal by rýchle rozhodnutie

„Ústavný súd rozhodol iba o pozastavení účinnosti novelizácie Trestného zákona. Trestný poriadok zostal prakticky nedotknutý,“ dodal Fico s tým, že Ústavný súd SR musí povedať, čo je ústavné a čo nie.

„Privítal by som, keby ústavný súd čo najrýchlejšie rozhodol o tom, čo vidí ústavné alebo neústavné na zmenách, ktoré sme urobili v Trestnom zákone,“ vyhlásil Fico.

S Pellegrinim chce normálne komunikovať

Ako Fico ďalej uviedol, s novým prezidentom bude chcieť normálne komunikovať. „Nie je tu žiadny vzťah nadradenosti ani podradenosti,“ uviedol Fico s tým, že spolupráca prezidenta, predsedu vlády a predsedu parlamentu je základom úspechu SR.

Od Pellegriniho premiér očakáva, že bude prezidentom ľudovým, nadstraníckym a ľavicovo orientovaným.

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Premiér Slovenskej republiky, Prezident SR
Zdroj: SITA.sk – Nie je tu žiadny vzťah nadradenosti ani podradenosti, hovorí Fico o Pellegrinim. Premiér sa vyjadril aj k Trestnému zákonu © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2024