Nestavajte múr, vyzval prezidenta Trumpa starosta Berlína

Počas studenej vojny, v rokoch 1961 až 1989, delil Berlínsky múr mesto na západnú a východnú časť.BERLÍN 28. januára (WebNoviny.sk) – Starosta Berlína, ktorý po desaťročia rozdeľoval Berlínsky múr, skritizoval príkaz amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby bola podobná bariéra postavená medzi Spojenými štátmi a Mexikom.

„Berlín, mesto rozdelenej Európy, mesto slobodnej Európy, nemôže mlčať, keď nejaká krajina plánuje vztýčiť nový múr,“ vyhlásil Thomas Müller. „My Berlíňania vieme lepšie ako ktokoľvek iný, koľko utrpenia môže spôsobiť rozdelenie kontinentu ostnatým drôtom a cementom,“ dodal.

Odporúčame:

Merkelová čaká na pozvanie od Trumpa, nie je podráždená

Müller sa vyjadril dva dni nato, ako Trump podpísal výkonný príkaz „na okamžitú výstavbu reálneho múru na južnej hranici“, aby sa zabránilo ilegálnej imigrácii do USA. Počas studenej vojny, v rokoch 1961 až 1989, delil Berlínsky múr mesto na západnú a východnú časť.

Müller svoju kritiku zakončil slovami: „Vyzývam amerického prezidenta: Pomyslite na svojho predchodcu Ronalda Reagana. Spomeňte si na jeho slová: ‚Strhnite ten múr.‘ A preto hovorím: Vážený pán prezident, nestavajte tento múr!“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. januára 2017