Nepoučujte nás o ľudských právach, odkázal prezident as-Sísí Európskej únii

404144_as sisi 676x451.jpg

ŠARM AŠ-ŠAJCH 25. februára (WebNoviny.sk) – Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí bránil v pondelok ostro kritizovaný stav ľudských práv v krajine a varoval Európsku úniu, aby arabský svet nepoučovala.

Po summite Európskej únie a Ligy arabských štátov povedal, že Európa prosperuje a nerozumie problémom mnohých arabských krajín, ktoré sa snažia jednoducho zabrániť tomu, aby ich konflikty nezničili.

Nebudete nás poučovať o ľudskosti,“ povedal pre novinárov v egyptskom letovisku Šarm aš-Šajch po tom, čo sa na konferencii vyskytla táto téma.

My máme naše vlastné vnímanie ľudskosti, hodnôt a mravov a vy vaše. Rešpektujte naše hodnoty a mravy, ako my rešpektujeme vaše,“ uviedol as-Sísí a prítomné médiá ho ocenili potleskom.

Táto reakcia neostala bez odozvy. „Skutočne oceňujem entuziazmus vašich médií. V Európe by takáto reakcia nebola možná. Gratulujem,“ poznamenal predseda Európskej rady Donald Tusk.

Viac k témam: Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nepoučujte nás o ľudských právach, odkázal prezident as-Sísí Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2019