Nepodceňujte horské prostredie, vyzývajú záchranári turistov

349389_horski zachranari 640x420.jpg

POPRAD 15. augusta (WebNoviny.sk) – Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) naďalej apelujú na turistov, aby nepodceňovali horské prostredie a na túry odchádzali v skorých ranných hodinách a dostatočne vybavení.

Len v pondelok večer sa vydali do terénu na pomoc dvom dvojiciam zablúdených turistov. Najprv to boli dvaja izraelskí turisti (55, 59 r.), ktorí ukončili túru v rokline Suchá Belá, ale pre neznalosť terénu a obavu o vyčerpanie si privolali pomoc. Záchranári ich terénnym vozidlom dopravili k príbuzným na Podlesku.

Odporúčame:
Horskí záchranári majú za sebou nočnú akciu, pomáhali strateným poľským turistom

Súčasne kontaktovali záchranárov prostredníctvom tiesňového čísla 18 300 aj ďalší dvaja turisti. Mladí Slováci (20, 21 r.) sa po zablúdení v teréne ocitli v ústí Bieleho potoka, no keďže nemali svetlo a nevedeli v túre pokračovať, požiadali o pomoc HZS.

Záchranári po ukončení prvého výjazdu smerovali k slovenským turistom, ktorých doviedli po žltej turistickej značke k terénnemu vozidlu HZS a následne na parkovisko na Podlesku, odkiaľ pokračovali samostatne. Horská záchranná služba o tom informovala na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Viac k témam: Horskí záchranári, turisti, Vysoké Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk – Nepodceňujte horské prostredie, vyzývajú záchranári turistov © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2017