Nemeckí tajní poskytli údaje o islamistickej scéne v krajine

Obzvlášť prudký nárast bol zaznamenaný v počte salafistov, mimoriadne konzervatívneho reformného hnutia v islame.BERLÍN 14. augusta (WebNoviny.sk) – Vyše 43.000 ľudí je pokladaných za súčasť islamistickej scény v Nemecku. Uvádza sa to v odhadoch nemeckej domácej tajnej služby. Počet týchto ľudí v posledných niekoľkých rokoch neustále rastie, napísala v nedeľu tlačová agentúra DPA.

Obzvlášť prudký nárast bol zaznamenaný v počte salafistov, mimoriadne konzervatívneho reformného hnutia v islame. Do salafistického hnutia v Nemecku je zaraďovaných okolo 8650 osôb.

Medzi islamistami v Nemecku je zhruba 11.000 ľudí, ktorí majú podľa domácej tajnej služby a ďalších bezpečnostných služieb „teroristické sklony“. Z nich 500 je schopných a ochotných spáchať teroristický čin, uviedli bezpečnostné služby.

Vyše 800 radikálnych islamistov odcestovalo z Nemecka do bojových oblastí v Sýrii a Iraku, kde sa mnohí pridali k teroristickej organizácii Islamský štát (IS). Približne tretina sa už vrátila domov. Sedemdesiat z nich získalo počas pobytu v zahraničí skúsenosti v boji.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016