Nemci zaznamenali za posledn týždne okolo 370 útokov klaunov

V niektorých prípadoch osoby prezlečené za klaunov len strašili okoloidúcich, v iných sa pokúšali na ľudí skutočne zaútočiť nožmi či ďalšími zbraňami.

KOLÍN NAD RÝNOM 25. októbra (WebNoviny.sk) – Nemecko zasiahla v uplynulých týždňov nebývalá vlna často násilných útokov, ktoré vykonali osoby prezlečené za klaunov. Tamojšia polícia a súdne orgány pre agentúru DPA uviedli, že doposiaľ zaznamenali približne 370 takýchto incidentov.

V niektorých prípadoch osoby prezlečené za klaunov len strašili okoloidúcich, v iných sa pokúšali na ľudí skutočne zaútočiť nožmi či ďalšími zbraňami. Medzi tými nechýbali dokonca ani bejzbalové pálky či reťazové píly. Pri jednom z posledných takýchto incidentov vystrašila osoba v klaunskej maske a s nožom v ruke skupinu pasažierov cestujúcich vo vlaku v spolkovej krajine Sársko. Polícia osobu následne vzala do väzby.

Najvyšší počet desivých útokov zaznamenali úrady v posledných týždňch západonemeckých mestách Duisburg, Kolín nad Rýnom a Aachen. Páchatelia sa zrejme inšpirovali podobnými útokmi, ktoré ako prvé vypukli v Spojených štátoch a následne sa do sveta rozšírili prostredníctvom sociálnych sietí, približuje DPA.

Počet takýchto incidentov by podľa varovaní nemeckej polície pred blížiacim sa sviatkom Halloween mohol ešte porásť. Znepokojenie nad situáciou už vyjadrili klauni aj majitelia nemeckých cirkusov, ktorí sa obávajú, že útoky vážne poškodia ich imidž.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. októbra 2016