Nemci zadržali údajného vysokopostaveného člena IS

Nemenovaného muža zatkli ešte minulý piatok v meste Mutterstadt v spolkovej krajine Porýnie-Falcko na juhozápade krajiny. Muž zostáva i naďalej vo väzbe v spolkovej krajine, kde ho zadržali.BERLÍN 9. augusta (WebNoviny.sk) – Nemecké špeciálne komando zadržalo sýrskeho žiadateľa o azyl, ktorý údajne môže byť vysokopostaveným členom extrémistickej skupiny Islamský štát (IS). Nemenovaného muža zatkli ešte minulý piatok v meste Mutterstadt v spolkovej krajine Porýnie-Falcko na juhozápade krajiny, oznámilo v utorok krajinské ministerstvo vnútra.

Podozrivého 24-ročného Sýrčana zatkli na základe tipu od jedného z väzňov, ktorý sa nachádza vo väzenskom zariadení v meste Gelsenkirchen v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Zásah špeciálnej policajnej jednotky SEK sa následne konal v meste Mutterstadt v susednej spolkovej krajine Porýnie-Falcko, píše agentúra DPA.

„Išlo o hladký proces spolupráce medzi policajnými zložkami spolkových štátov Porýnie-Falcko a Severné Porýnie-Vestfálsko,“ povedal minister vnútra Porýnia-Falcka Roger Lewentz. Informácia o podozrivom súvisela údajne s hrozbou namierenou proti nemeckej futbalovej lige. Podľa nemeckých vyšetrovateľov existovala hrozba teroristického útoku počas zápasov Bundesligy, ktoré sa začínajú koncom augusta. Muž ostáva vo väzbe v spolkovej krajine Porýnie-Falcko.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016