Nehody na trati si za prvý polrok vyžiadali desiatky obetí

Za prvý polrok 2016 evidujú ŽSR na železniciach 73 nehôd, čo je o 23 percent menej ako vlani.
BRATISLAVA 13. augusta (WebNoviny.sk) – Pri nehodách na železničných tratiach zomrelo za prvých šesť mesiacov tohto roka 34 ľudí. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková, nehôd a usmrtených osôb je však v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka menej. Za prvý polrok evidujú ŽSR na železniciach 73 nehôd, čo je o 23 percent menej ako vlani.

„Medzi nehody zaraďujeme zrážku a vykoľajenie vlaku, požiar koľajového vozidla, zranenie osoby spôsobené pohybom koľajového vozidla a iné nehody, ktoré vznikajú najmä pri posune,” vysvetlila hovorkyňa. V dôsledku nehôd zraneniam podľahlo 34 ľudí. V 24 prípadoch išlo o samovraždu. „Aj tieto čísla predstavujú oproti minulému roku pokles o 21 usmrtených osôb, resp. pokles o deväť samovrahov,” doplnila Pavliková. Ťažko sa pri nehodách zranilo 14 osôb, v štyroch prípadoch išlo o pokus o samovraždu.

„Aj napriek tomu, že počet nehôd na tratiach ŽSR klesol, opakovane upozorňujeme na ľahostajnosť osôb pohybujúcich sa v okolí železničných tratí a priecestí,” zdôraznila Martina Pavliková. ŽSR preto vyzývajú verejnosť, aby bola opatrná pri pohybe v blízkosti železničnej trate a dodržiavala zákon o premávke na pozemných komunikáciách a zákon o dráhach.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. augusta 2016