Nečakaný skok do cieľa priniesol Millerovej olympijské zlato

Nečakaný záver malo olympijské finále v behu na 400 m – Bahamčanka Shaunae Millerová sa hodila do cieľa, hoci to pôvodne nemala v pláne a vyfúkla zlato úradujúcej majsterke sveta a štvornásobnej olympijskej šampiónke Allyson Felixovej.RIO DE JANEIRO 16. augusta (WebNoviny.sk) – Posledná bežecká disciplína pondelkového programu na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro, ktorou bola štvorstovka, sa skončila emotívnym víťazstvom Bahamčanky Shaunae Millerovej. Výkonom 49,44 s si utvorila osobné maximum a o sedem stotín sekundy zdolala úradujúcu majsterku sveta Allyson Felixovú.

Víťazka sa hodila do cieľa, hoci to pôvodne zrejme nemala v pláne. Američanka je štvornásobná olympijská šampiónka, až tri jej zlaté medaily pochádzajú zo štafetových behov. Na štvorstovke sa jej útok na historické piate zlato tesne nevydaril. So štyrmi zlatými zostala na úrovni olympijských legiend – Holanďanky Fanny Blankersovej-Koenovej, Austrálčanky Betty Cuthbertovej, Nemky Bärbel öckelovej a Američanky Evelyn Ashfordovej.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 11. deň

„Bola som v cieľovej rovinke totálne vyšťavená a zrazu som sa len ocitla na zemi. Ako som tam tak ležala, počula som len krik divákov, ale konečný výsledok neprichádzal. Súperka sa nado mnou sklonila a vravela mi, aby som vstala. Nie tak skoro, najprv musím nájsť sama seba,“ uviedla v jednej z prvých reakcií víťazná Millerová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016