Naživo: Mimoriadna schôdza parlamentu, opozícia chce odvolať ministerku Lubyovú

403314_martina lubyova 1 676x465.jpg

BRATISLAVA 18. februára (WebNoviny.sk) – Pokus o odvolanie ministerky školstva Martiny Lubyovej z funkcie v pondelok vráti zákonodarcov do poslaneckých lavíc.

Odvolávanie iniciovala opozícia, ktorá v piatok 15. februára odovzdala 38 podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR.

Poslanci po januárovom neúspešnom pokuse odvolať predsedu parlamentu Andreja Danka pristúpia k druhému tohtoročnému odvolávaniu.

Šéf NR SR zvolal rokovanie na pondelok na 13:00. „Ministerka školstva je pripravená na odbornú diskusiu. Je právom každého poslanca zozbierať hlasy na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR,“ reagoval rezort školstva. Podľa opozície je dôvodom na odvolanie škandál pri prideľovaní stimulov na vedu.

Naživo: Rokovanie Národnej rady SR

Viac k témam: minister školstva vedy výskumu a športu SR, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Naživo: Mimoriadna schôdza parlamentu, opozícia chce odvolať ministerku Lubyovú © SITA Všetky práva vyhradené.

18. februára 2019