Našli telá námorníkov nezvestných po nehode amerického torpédoborca

350101_aptopix_singapore_us_navy_ship_collision_82715 1932eb751e064626aa5199c007e41aaf 640x420.jpg

SINGAPUR 22. augusta (WebNoviny.sk) – Pri pátraní po desiatich nezvestných námorníkoch z amerického torpédoborca, ktorý sa v pondelok v ranných hodinách zrazil s tankerom východne od Singapuru, našli niekoľko tiel. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na americké námorníctvo.

Telá objavili potápači pri prehľadávaní zatopených kajút lode USS John S. McCain, ktorá momentálne kotví na singapurskej námornej základni Changi. Zisťujú tiež, či telo, ktoré objavilo malajzijské námorníctvo, nepatrí niektorému z nezvestných.

Odporúčame:
Americký torpédoborec sa zrazil s tankerom, po nezvestných pátrajú

Nehoda sa stala v pondelok o 5:24 miestneho času (v nedeľu 23:24 stredoeurópskeho letného času), keď loď smerovala na rutinnú zastávku do singapurského prístavu. Náraz poškodil loď USS John S. McCain na ľavej strane a tanker Alnic MC plaviaci sa pod libérijskou vlajkou v prednej časti. Pri nehode utrpelo zranenia päť amerických námorníkov, pričom štyroch z nich previezli do nemocnice v Singapure. Na tankeri neboli žiadni zranení a nedošlo ani k úniku ropy.

Spojené štáty následne pozastavili činnosť celej svojej flotily. Zrážka torpédoborca a tankeru bola už štvrtou nehodou amerického námorníctva počas roka a druhou za dva mesiace.

USS John S. McCain patrí do siedmej americkej námornej flotily a jej domovským prístavom je japonská Jokosuka.

Viac k témam: americký torpédoborec USS John S. McCain, nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Našli telá námorníkov nezvestných po nehode amerického torpédoborca © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017