Najvyššia slovenská futbalová súťaž pokračuje pod názvom Fortuna liga, silný sponzor je dôležitý

381427_imgl6605 676x451.jpg

BRATISLAVA 17. júla (WebNoviny.sk) – Najvyššia slovenská futbalová súťaž bude aj v najbližších piatich ročníkoch fungovať pod názvom Fortuna liga. Únia ligových klubov (ÚLK) sa so stávkovou kanceláriou Fortuna dohodla na pokračovaní spolupráce, ktorá trvá od ročníka 2014/2015. Podľa prezidenta ÚLK Ivana Kozáka investoval staronový generálny partner do aktuálneho projektu dosiaľ najvyššiu finančnú čiastku v histórii domácej elitnej ligy.

Kozák verí, že predĺženie spolupráce i bližšie nešpecifikovaná suma pomôže k stabilizácii a zlepšeniu podmienok na klubovej úrovni. Spolupráca dostane aj nový náboj, spoločnosť Fortuna na štadiónoch zriadi svoje pobočky a uľahčí tak priaznivcom tipovanie.

So štadiónmi by mala prísť kvalita

Obdobie, ktoré je za nami, nám veľmi prospelo. Takýto silný sponzor na slovenskom trhu je dôležitým pre kluby i súťaž samotnú. Verím, že naša spolupráca bude ešte úspešnejšia, ako bola dosiaľ. Takisto verím, že v budúcej sezóne dosiahneme lepšie čísla, aké sme vykázali za uplynulý ročník. Infraštruktúra sa stále zlepšuje. Očakávame Tehelné pole, výborná je Dunajská Streda, kde fanúšikovia majú komfort, ktorý si zaslúžia. Dúfam, že spolu so štadiónmi príde aj kvalita. Držíme palce našim účastníkom európskych pohárov, pretože je veľmi dôležité navýšiť koeficient pre Slovensko,“ vyhlásil Ivan Kozák.

Odporúčame:
Trenčín nebude hrať v prvom zápase novej sezóny Fortuna ligy, rozhodla informácia z UEFA

ÚLK prejavila spokojnosť s novým hracím modelom najvyššej slovenskej súťaže, ktorý mal vlani premiéru. V rámci 22-kolovej základnej časti sa každý stretol s každým raz na domácej pôde a raz na ihrisku súpera, následne sa súťaž rozdelila na dve šesťčlenné skupiny. Prvá polovica bojovala o majstrovský titul a druhá o zotrvanie medzi domácou elitou. Nový model priniesol aj dve barážové stretnutia, v ktorých sa predstavilo mužstvo na predposlednom 11. mieste Fortuna ligy a druhý tím z II. ligy.

Sapara je spokojný so zmenami

Najvyššia slovenská súťaž bude mať v blížiacom sa ročníku aj trojicu ambasádorov. Sú nimi niekdajší slovenský reprezentant Marek Sapara, niekdajší futbalista Martin Mikulič a herec Marek Majeský. „Majeský je slovenské herecké eso. Sám sa vyjadril, že ak by nebol herec, bol by futbalista. Myslím si, že naša spolupráca bude intenzívna. Sapara zbieral tituly na Slovensku, ale i v zahraničí. Vidím tu aj paralelu s našou ligou, keď prišiel z malej dedinky a dokázal sa presadiť vo veľkom futbalovom svete. Mikulič má za sebou zaujímavý príbeh: je jeden z mála úspešných futbalistov, ktorý prešiel na katedru Fakulty telesnej výchovy a športu a vzdeláva nových trénerov,“ prezradil I. Kozák.

Sapara je spokojný so zmenami, ktorými prechádza slovenská prvá liga. „Chalani z ÚLK robia skvelú reklamu slovenskému futbalu a lige. Robia veľa skvelých projektov. Za všetko spomeniem zmenu formátu, ktorá určite pomohla. Som rád, že môžem byť pri tom. Znovu ma oslovili s novými projektami. Všetko, čo sa robí pre slovenský futbal a robí sa dobre, tak treba podporiť,“ uviedol rodák z Ďurďošíka. „Je to pre mňa veľká česť, ale cítim aj určitú dávku zodpovednosti. Naša liga potrebuje propagáciu. Som rád, že som členom širšieho tímu, ktorý sa tomu bude venovať,“ dodal Mikulič.

Vybraní priaznivci zabojujú o 20 000 eur

Jedným z projektov, ktorý by mal zatraktívniť futbalové stretnutia, je tzv. „20-tisícový strelec„. Vybraní priaznivci počas polčasovej prestávky zabojujú o sumu 20 000 eur. Podobná súťaž sa objavila na fortunaligových trávnikoch už v uplynulej sezóne, ale aj formát tejto hry prejde zmenou. „To, čo sa robí bežne v zahraničí, konečne prichádza aj k nám. Naberá to dobrý smer,“ povedal Sapara.

Nový ročník Fortuna ligy odštartuje v sobotu 21. júla o 18.30 h stretnutím domáceho FK Senica proti majstrovskému Spartaku Trnava.

Viac k témam: Fortuna liga, futbal, ÚLK Únia ligových klubov
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyššia slovenská futbalová súťaž pokračuje pod názvom Fortuna liga, silný sponzor je dôležitý © SITA Všetky práva vyhradené.

17. júla 2018