Najviac ľudí registruje predvolebnú kampaň Smeru

Respondenti, ktorí zaregistrovali kampaň nejakej strany, odpovedali aj na otázku, ktorá z týchto kampaní sa im najviac páči.BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) – Najviac ľudí registruje predvolebnú kampaň strany Smer-SD, a to 28,9 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý spravila pre agentúru SITA.

Na druhom mieste sa umiestnilo KDH, ktorého predvolebnú kampaň vníma 11,8 percenta respondentov. Nasledujú strany Sieť (11,2 percenta), SNS (9,2 percenta) a OĽaNO – NOVA (7,6 percenta). Predvolebnú kampaň strany SDKÚ-DS zaregistrovalo 4,3 percenta respondentov, nasledujú kampane Mostu-Híd (3,6 percenta) a strany Šanca (3 percentá). Kampaň strany SaS registruje 2,6 percenta, SKOKu 2 percentá a SME RODINA – Boris Kollár 1,3 percenta respondentov. Kampaň neregistruje 54,9 percenta opýtaných, odpovedať nevedelo 5,9 percenta respondentov. Ľudia odpovedali na otázku: „Predvolebnú kampaň ktorých politických strán pred parlamentnými voľbami registrujete?“

Respondenti, ktorí zaregistrovali kampaň nejakej strany, odpovedali aj na otázku, ktorá z týchto kampaní sa im najviac páči. Najviac, 28,3 percenta, získala strana Smer-SD, za ňou je Sieť s 10,7 percentami a trojicu s 10,1 percentami uzatvára strana KDH. Štvrtou stranou je SNS s 10 percentami, nasledujú Most-Híd so 4,2 percenta a OĽaNO – NOVA, ktorej kampaň sa páči 3,4 percenta respondentov. Žiadna predvolebná kampaň sa nepáči 26,9 percenta opýtaných, odpovedať nevedelo 28,6 percenta a iná kampaň sa páči 2,4 percenta respondentov.

Agentúra Polis Slovakia robila prieskum od 8. do 14. januára na vzorke 1223 respondentov starších ako 18 rokov na celom území Slovenska.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. januára 2016