Najväčším predajcom áut na svete je Volkswagen, na prvom mieste vystriedal Toyotu

401520_volkswagen toyota.jpg

TOKIO 2. februára (WebNoviny.sk) – Japonská automobilka Toyota Motor Corp. v minulom roku celosvetovo predala 10,59 mil. vozidiel. V porovnaní s rokom 2017 to predstavuje rast o 2 percentá.

Rástla aj Nissan-Renault-Mitsubishi

Aliancia Nissan-Renault-Mitsubishi v stredu informovala, že vlani globálne predala 10,76 mil. automobilov, čo bol medziročný rast o 1,4 percenta.

Znamená to, že najpredávanejšou značkou v minulom roku bol Volkswagen. Nemecký koncern totiž tento mesiac informoval, že vlani predal rekordných 10,83 mil. automobilov, čo bol medziročný rast o 0,9 percenta.

Volkswagen zvýšil svoj podiel v Číne

Predaj značky VW podporili nové modely vozidiel SUV a okrem toho spoločnosť dokázala zvýšiť svoj podiel v Číne, hoci automobilový trh v krajine sa prvýkrát po niekoľkých rokoch zmenšil.

Volkswagen na pozícii najväčšieho svetového predajcu áut vystriedal Toyotu v roku 2016. Koncern VW pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť VW Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku.

Viac k témam: Toyota, Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk – Najväčším predajcom áut na svete je Volkswagen, na prvom mieste vystriedal Toyotu © SITA Všetky práva vyhradené.

2. februára 2019