Najpredávanejšími autami sú Škoda, Volkswagen a Hyundai

V medziročnom porovnaní poklesol počet nových zaregistrovaných automobilov o vyše tri percentá.BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Najpredávanejším automobilom na slovenskom trhu je naďalej Škoda. Trhový podiel tejto značky v mesiaci júl bol na úrovni 18 %.

Nasledujú autá značky Volkswagen s trhovým podielom 9 %, Hyundai s 8-percentným, Kia s takmer 7-percentným a Opel s necelým 6-percentným trhovým podielom. Ako informoval Zväz automobilového priemyslu SR, v júli sa celkovo zaregistrovalo 6 826 nových osobných automobilov. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o vyše tri percentá.

Odporúčame:

VW môže upraviť ďalšie autá dotknuté emisným škandálom

V kategórii malých úžitkových automobilov kraľuje značka Fiat, ktorá v júli tohto roka dosiahla takmer 25-percentný trhový podiel. Nasleduje Peugeot s 18-percentným trhovým podielom a Citroen s takmer 16-percentným podielom. V prvej päťke sa ešte umiestnili malé úžitkové vozidlá značky Ford (7 %) a Iveco (6 %). Registrácie malých úžitkových automobilov dosiahli v júli 459 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka predstavuje pokles na úrovni necelých 16 %.

Počas uplynulého mesiaca sa zaregistrovalo aj 42 vozidiel z kategórie nákladných automobilov do 12 ton. Najpredávanejšími značkami v tejto kategórii sú Iveco (62 %), Man (17 %) a Mercedes-Benz (10 %). Nákladných automobilov nad 12 ton sa v júli zaregistrovalo 352 vozidiel. Najväčší trhový podiel mala značka Scania (22 %), Volvo (21 %) a Man (20 %). V kategórii autobusov sa zaregistrovalo 43 vozidiel, a to najmä značiek Iveco Bus (86 %), SOR (10 %) a Setra (2 %).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016