Nagy vybojoval v Londýne finále, Slovenky v štafete desiate

Plavec Richard Nagy prekonal vlastný národný rekord z vlaňajších augustových MS v Kazani a zároveň zlepšil olympijský A-limit do brazílskeho Ria de Janeiro.LONDÝN 22. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Richard Nagy zaplával tretí najlepší čas v nedeľňajších rozplavbách najdlhšej polohovky na majstrovstvách Európy v dlhom bazéne v Londýne a s prehľadom postúpil do popoludňajšieho finále.

Časom 4:15,79 min navyše prekonal vlastný národný rekord 4:16,37 z vlaňajších augustových MS v Kazani a zároveň zlepšil olympijský A-limit do brazílskeho Ria de Janeiro.

„Konečne! Plávalo sa mi dobre. Vo finále pôjdem naplno a uvidíme, na aké miesto to napokon bude stačiť. Veľa plavcov sa totiž šetrilo,“ povedal po dohmate Richard Nagy. Osmička najlepších v tejto disciplíne si to o medaily rozdá o 17.40 h SELČ. Najlepší v rozplavbách bol Maďar Dávid Verrasztó (4:14,49).

Ženská polohovková štafeta SR obsadila v rozplavbách 10. priečku. Kvarteto Katarína Listopadová, Andrea Podmaníková, Barbora Mišendová, Miroslava Syllabová po štyristo metroch a vystriedaní všetkých štyroch plaveckých spôsobov zastavilo časomer na hodnote 4:08,68.

Výrazne zlepšili seniorský slovenský rekord 4:14,31 z vlaňajška, ku ktorému vtedy na MS juniorov v Singapure prispeli aj Podmaníková s Mišendovou (okrem nich Barbora Tomanová a Lucia Šimovičová).

Výsledky slovenských plavcov v nedeľňajších rozplavbách na ME v dlhom bazéne v Londýne (16. – 22. mája):

MUŽI
400 m pol. pret.: 3. Richard Nagy 4:15,79 – rekord SR a postup do finále

ŽENY
štafety 4×100 m pol. pret.: 10. Slovensko (Katarína Listopadová, Andrea Podmaníková, Barbora Mišendová, Miroslava Syllabová) 4:08,68 – rekord SR

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2016