Na výročie narodenia Nelsona Mandelu vystúpi aj exprezident Obama, v prejave pošle výzvu mladým

381322_africa_obama_speech_00513 2420f5aae1fe4566874f972eb76dc8ea 676x488.jpg

JOHANNESBURG 16. júla (WebNoviny.sk) – Bývalý americký prezident Barack Obama vystúpi s prejavom pri príležitosti stého výročia narodenia bojovníka proti apartheidu a niekdajšieho juhoafrického prezidenta Nelsona Mandelu.

V prejave vyzve mladých na celom svete, aby sa zasadzovali za ľudské práva a spravodlivé spoločnosti a vzali si tak príklad z Mandelu, ktorý počas svojho života bojoval za demokraciu a rovnoprávnosť.

Odporúčame:
Video: Milióny Juhoafričanov sa zúčastnilo pohrebu „mamy Winnie“, exmanželky Nelsona Mandelu (aktualizované)

Prejav bude jedným z Obamových najvýznamnejších, odkedy opustil Biely dom. Cieľom bude pritiahnuť pozornosť k hodnotám, ktoré sú dnes ohrozené a zmobilizovať ľudí v Afrike aj inde, aby sa zasadzovali za toleranciu a spravodlivosť. Nepredpokladá sa, že by Obama v prejave zmienil svojho nástupcu Donalda Trumpa.

Obama reč prednesie v utorok pred tisíckami Juhoafričanov v Johannesburgu. Dôraz bude klásť na Mandelove snahy o ukončenie apartheidu, systému nadvlády bielej menšiny v Južnej Afrike.

 

Viac k témam: Barack Obama, Juhoafrická republika, ľudské práva, Nelson Mandela, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Na výročie narodenia Nelsona Mandelu vystúpi aj exprezident Obama, v prejave pošle výzvu mladým © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2018