Na veľkom mostíku v Innsbrucku dominovali Nemci, Kobajaši sa musel uspokojiť so štvrtým miestom

INNSBRUCK 23. februára (WebNoviny.sk) – Nemecký skokan na lyžiach Markus Eisenbichler si suverénnym spôsobom vybojoval zlatú medailu v sobotňajších individuálnych pretekoch mužov na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v rakúskom Innsbrucku.

Najväčší úspech v kariére

Dvadsaťsedemročnému rodákovi zo Siegsdorfu (nar. 3. apríla 1991), ktorý bol po prvom kole ešte druhý, na veľkom mostíku HS-130 v Innsbrucku namerali 131,5 a 135,5 metra, za čo získal výslednú známku 279,4 bodu.

Eisenbichler si pripísal najväčší úspech v kariére, hoci na MS už raz stál na najvyššom stupienku – pred dvoma rokmi vo fínskom Lahti v súťaži miešaných družstiev, k tomu má aj bronz z tamojšieho stredného mostíka.

Eisenbichler nenachádzal slová

Eisenbichler na MS vybojoval pre Nemecko triumf na veľkom mostíku po štyroch rokoch, vo švédskom Falune 2015 sa tešil Severin Freund. V sobotňajšej súťaži v Innsbrucku rozhodol o prvenstve vo finálovom 2. kole, keď dosiahol najdlhší pokus 135,5 m.

„Ani raz v kariére som nevyhral preteky Svetového pohára (SP). Teraz nenachádzam slová. Určitý čas ešte potrvá, aby som pochopil, čo sa vlastne stalo. Vedel som, že som v dobrej forme. Nečakal som však, že dokážem skočiť v druhom kole tak ďaleko,“ uviedol v prvej reakcii po triumfe Markus Eisenbichler, cituje ho web orf.at.

Štvrtá priečka pre Kobajašiho

Úspech nemeckých reprezentantov podčiarkol druhým miestom Karl Geiger, na krajana mal výrazný odstup 12,1 bodu. Tretiu priečku na Bergiseli obsadil Švajčiar Killian Peier (266,1 b.), ktorý senzačne viedol po prvom kole. Poradie na medailových pozíciach bolo rovnaké ako v piatkovej kvalifikácii.

Dominátor tejto zimy, víťaz jedenástich pretekov jednotlivcov a líder Svetového pohára 2018/2019 Rjoju Kobajaši z Japonska sa v sobotňajšej zaujímavej súťaži musel uspokojiť s nepopulárnou štvrtou priečkou (262,0 b.), piaty bol trojnásobný olympijský víťaz Kamil Stoch z Poľska (259,4 b.), elitnú šestku skompletizoval domáci miláčik a obhajca prvenstva z ostatných MS 2017 Stefan Kraft (256,1 b.). Slovensko nemá medzi mužmi v skokanských súťažiach zastúpenie.

Obrovská radosť z bronzu

„Je to neuveriteľný a šialený deň, snívam. Byť na pódiu je úžasné, ‚Eise‘ bol dnes najlepší,“ pridal sa strieborný Geiger. Aj tretí v klasifikácii Peier žiaril šťastím.

„Úžasný pocit. Bolo zvláštne, že som skákal v druhom kole ako posledný, to som ešte nezažil. Z bronzu mám obrovskú radosť,“ priznal 23-ročný Švajčiar, pre ktorého bola dosiaľ najlepšie umiestnenie v rámci SP siedma priečka.

Majstrovstvá sveta 2019 v klasických lyžiarskych disciplínach

skoky na lyžiach – Seefeld (Rak.) – sobotňajšie výsledky

Muži

Individuálna súťaž na veľkom mostíku HS-130 v Innsbrucku – 1. Markus Eisenbichler 279,4 bodu (131,5 m/135,5 m), 2. Karl Geiger (obaja Nem.) 267,3 (131 m/130,5 m), 3. Killian Peier (Švaj.) 266,1 (131 m/129,5 m), 4. Rjoju Kobajaši (Jap.) 262,0 (133,5 m/126,5 m), 5. Kamil Stoch (Poľ.) 259,4 (128,5 m/129,5 m), 6. Stefan Kraft (Rak.) 256,1 (130 m/126,5 m)

Viac k témam: majstrovstvá sveta, skoky na lyžiach
Zdroj: Webnoviny.sk – Na veľkom mostíku v Innsbrucku dominovali Nemci, Kobajaši sa musel uspokojiť so štvrtým miestom © SITA Všetky práva vyhradené.