Na štyroch gymnáziách v bratislavskom kraji pribudnú bilingválne odbory

403116_gettyimages 963192098 676x380.jpg

BRATISLAVA 15. februára (WebNoviny.sk) – Na území bratislavského regiónu pribudnú od začiatku školského roka 2019/2020 v štyroch gymnáziách bilingválne odbory.

Zvyšovanie kvality vzdelávania

Ako agentúru SITA informovala vedúca Tlačového oddelenia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Veronika Beňadiková, možnosť študovať v anglickom jazyku tak dostane 136 žiakov.

„Školstvo je jednou z najväčších priorít župy. Preto neustále zvyšujeme kvalitu vzdelávania a rozširujeme ponuku odborov na našich stredných školách. Od septembra tak budú môcť študenti študovať bilingválne na dvoch ďalších gymnáziách v Bratislave a pre okres Malacky a pre okres Pezinok sú to vôbec prvé bilingválne triedy,“ zhrnul predseda BSK Juraj Droba.

Na štúdium je potrebné sa prihlásiť

Na dvoch gymnáziách v Bratislave a na jednom v Pezinku bude štúdium otvorené v jednej triede a na malackom gymnáziu dostanú možnosť študovať až 52 študenti v dvoch triedach. Hlásiť sa na toto štúdium môžu ôsmaci aj deviataci a termín odovzdania prihlášky je 20. február.

Talentová skúška na gymnáziu na Seneckej 2 v Pezinku bude 19. marca, pričom náhradný termín sa uskutoční 26. marca. Na gymnáziu na Hubeného 23 v Bratislave a gymnáziu na Ulici 1. mája 8 v Malackách sa talentová skúška bude konať 21. marca a na gymnáziu na Grösslingovej 18 v Bratislave to bude 22. marca.

Viac k témam: bilingválne odbory, gymnázium
Zdroj: Webnoviny.sk – Na štyroch gymnáziách v bratislavskom kraji pribudnú bilingválne odbory © SITA Všetky práva vyhradené.

15. februára 2019