Na Slovensku nie sú informácie o teroristickom ohrození, medzi ľuďmi sa pohybuje viac policajtov

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Ministerstvo vnútra momentálne nemá informácie o potenciálnom ohrození Slovenskej republiky a ani jej občanov.

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca rezortu Petar Lazarov, stupeň teroristického ohrozenia je momentálne na prvom a teda na najnižšom stupni.

Odporúčame:
Teroristický útok v Barcelone: Dodávka na Las Ramblas zrazila niekoľkých ľudí na chodníku (aktualizované)

V súčasnosti vyhodnocujeme všetky informácie, ktoré máme od zahraničných partnerov a na úrovni Národného bezpečnostného analytického centra. Na základe bezpečnostnej situácie v Európe sú opatrenia na Slovensku dlhodobo, konkrétne vyše roka zvýšené,“ zdôraznil Lazarov.

Ľudia majú zároveň podľa neho možnosť vidieť viac policajtov na miestach so zvýšeným pohybom či už turistov alebo návštevníkov, ako napríklad nákupné centrá, letiská, autobusové stanice alebo spoločenské podujatia.

Odporúčame:
Aktualizované: Polícia zabila v Cambrils piatich podozrivých, pokúšali sa o druhý teroristický útok

Štvrtkový útok dodávkou na známom a turistami vyhľadávanom bulvári Las Ramblas v centre Barcelony si vyžiadal trinásť obetí a zhruba stovku zranených. K útoku sa prihlásil tzv. Islamský štát. V katalánskom meste Cambrils zase pri podobnom útoku na následky zranení zomrela jedna žena.

Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, Polícia SR, teroristický útok, teroristický útok v Barcelone, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku nie sú informácie o teroristickom ohrození, medzi ľuďmi sa pohybuje viac policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2017