Na palube EgyptAir sa pred haváriou spustili detektory dymu

Dym na toalete a v priestoroch elektroinštalácie lietadla mal byť zaznamenaný iba niekoľko minút pred stratou kontaktu s posádkou stroja.Káhira 21. mája (WebNoviny.sk) – Na palube nezvestného lietadla patriaceho spoločnosti EgyptAir sa údajne niekoľko minút pred jeho zrútením do Stredozemného mora spustili detektory dymu. S odvolaním sa na letové dáta o tom v noci nadnes informovali stanice BBC a CNN.

Dym na toalete a v priestoroch elektroinštalácie lietadla mal byť zaznamenaný iba niekoľko minút pred stratou kontaktu s posádkou stroja. Údaje zverejnil v piatok letecký portál Aviation Herald, pričom majú pochádzať z automatického systému sledovania lietadla (ACARS), ktorý zhromažďuje údaje pre letecké spoločnosti.

Odporúčame:

Francúzi sa pustili do vyšetrovania pádu lietadla EgyptAir

USA pomáhajú pri hľadaní lietadla, pápež vyjadril solidaritu

Teroristi na zozname pasažierov egyptského lietadla neboli

Našli časť tela, sedadlá a batožinu z havarovaného airbusu

Bomba alebo chyba? Odborník prehovoril o páde airbusu

Lietadlo EgyptAir sa zrútilo do mora, pátranie pokračuje

Dym na toalete Airbusu A320 mali detektory zaznamenať vo štvrtok o 02.26 h. O minútu neskôr sa spustil alarm. Systém ACARS odoslal posledný záznam o 02.29 h, kontakt s lietadlom sa stratil o štyri minúty neskôr – o 02.33 h, uvádza Aviation Herald. Portál tvrdí, že letové údaje zo systému ACARS získal od troch rôznych nezávislých zdrojov.

Reuters pripomenul, že citované informácie sa bezprostredne nepodarilo potvrdiť a americký predstaviteľ ich označil za nepodložené fámy. Let 804 z Paríža do Káhiry so 66 ľuďmi na palube zmizol vo štvrtok skoro ráno nad južnou oblasťou Stredozemného mora.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. mája 2016