Na opozičný protest v Trnave prišli aj priaznivci Smeru

Na transparent s nápisom Zlodej kričí chyťte zlodeja im lepili nálepky s preškrtnutým Robertom Kaliňákom.TRNAVA 8. augusta (WebNoviny.sk) – Na protest opozície proti zlodejom v politike v Trnave prišla aj skupinka priaznivcov vládneho Smeru-SD s transparentom Zlodej kričí chyťte zlodeja.

Muži v tričkách s nápisom Fico chráni zlodejov sa najskôr snažili strhnúť im transparent k zemi, neskôr však skupinku dôchodcov nechali stáť na Trojičnom námestí. Na transparent im však lepili nálepky s preškrtnutou podobizňou Roberta Kaliňáka a sloganom Mafiánov nestrpíme.

Obrazom: Pred komplexom Bonaparte sa konal ôsmy protest proti Kaliňákovi

Ešte pred očakávaným vystúpením lídra OĽaNO Igora Matoviča skupinka starších ľudí, medzi ktorými bol aj mestský poslanec za Smer Jozef Čavojský, z námestia odišla. V Trnave protestovalo približne tristo ľudí, ktorí, ako sa stalo na týchto podujatiach zvykom, ukázali červenú kartu ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

Odporúčame:

Obrazom: Protestujúci už po ôsmykrát žiadali odchod Kaliňáka

Špirko údajne protiprávne konal v inej veci, akú dozoroval

Obvinili prokurátora dozorujúceho vyšetrovanie Kaliňáka

Rajtár podal trestné oznámenie za DPH v kauze Bašternák

Na pódiu sa vystriedali Gábor Grendel, Anna Zemanová, Natália Blahová, Martin Poliačik a domáci poslanci Národnej rady SR Jozef Viskupič a Igor Matovič. Matovič vo svojom vystúpení zhrnul dôvody organizovania série protestných podujatí po celom Slovensku.

Pripomenul, že predseda vlády Robert Fico už niekoľko rokov využíva zvýhodnený nájom v byte Ladislava Bašternáka, čím získava osobný prospech vo výške približne 4 500 eur mesačne. K aktivistom Smeru, ktorí na zhromaždenie prišli povedal, že zrejme tiež majú niečo za sebou, čo môže byť dôvod zastávať sa Kaliňáka, aby ich potom z pozície ministra vnútra kryl. Protesty opozície budú podľa Matoviča pokračovať prinajmenšom do septembrovej schôdze parlamentu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016