Na odovzdávaní cien Grammy vystúpi aj Rihanna

Odovzdávanie prestížnych cien sa uskutoční v pondelok 15. februára v Los Angeles.BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) – Na 58. ročníku odovzdávania cien Grammy, ktoré sa uskutoční v pondelok 15. februára v losangeleskom Staples Center, vystúpi aj barbadoská speváčka Rihanna. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter o tom informovala americká Národná akadémia nahrávacích umení a vied, ktorá prestížne ceny udeľuje.

Dvadsaťsedemročná interpretka sa tak pridala už skôr zverejneným vystupujúcim, ktorými sú Adele, Ellie Goulding, Andra Day, Lady Gaga, Carrie Underwood, Kendrick Lamar, Pittbull, Hollywood Vampires, The Weeknd, James Bay, Sam Hunt, Little Big Town či Justin Bieber s projektom Jack Ü.

Rihanna, celým menom Robyn Rihanna Fenty, sa ako 16-ročná presťahovala z rodného Barbadosu do USA. Debutovala v roku 2005 albumom Music Of The Sun, s ktorým sa rovnako ako s ďalšími šiestimi štúdiovkami prebojovala do prvej desiatky albumového rebríčka Billboard 200. Ten však po prvý raz dobyla až s albumom Unapologetic (2012). K jej najväčším hitom patria skladby ako SOS, Umbrella (feat. Jay Z), Don’t Stop The Music, Take A Bow, Disturbia, Rude Boy, Only Girl (In The World), What’s My Name? (feat. Drake), S&M, We Found Love (feat. Calvin Harris), Where Have You Been, Diamonds a Stay (feat. Mikky Ekko). Je držiteľkou ôsmich cien Grammy, deviatich American Music Awards, dvoch BRIT Awards a desiatok ďalších ocenení. Ako herečka sa predstavila napríklad v snímkach Bojová loď (2012), To je koniec! (2013) a Annie (2014). Koncom januára vydala ôsmu štúdiovku Anti.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2016