Na obrazovky sa vracia relácia MTV Unplugged, ktorá lámala rekordy sledovanosti

349881_shawn mendes 640x420.jpg

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) – Hudobná stanica MTV sa rozhodla vrátiť k pravidelnej výrobe a vysielaniu relácie MTV Unplugged, ktorá lámala rekordy v sledovanosti najmä na začiatku 90-tych rokov. Ako píše britská BBC, prvým účinkujúcim v obnovenej relácii bude Shawn Mendes, ktorého unplugged vystúpenie televízia v premiére odvysiela 8. septembra.

Odporúčame:
Nomináciám na MTV Video Music Awards dominuje Kendrick Lamar

Mendes považuje možnosť v tomto programe účinkovať za poctu a BBC prezradil, že formát relácie ho nadchol po tom, ako si pozrel časť vystúpenia kapely Pearl Jam z roku 1992. „Nebolo to až tak o komercii a o šoumenskej stránke toho celého – bolo to naozaj o hudbe,“ oceňuje Mendes.

Program MTV Unplugged trval spravidla hodinu a bol záznamom unplugged koncertu známeho interpreta. Z týchto vystúpení následne v mnohých prípadoch vznikali aj oficiálne albumy, z ktorých niektoré sa v predajnosti vyrovnali v tom čase najúspešnejším radovým štúdiovkám.

Medzi najpopulárnejšie koncerty odvysielané pod hlavičkou MTV Unplugged patrili vystúpenia Nirvany, R.E.M., Alicie Keys, The Cranberries, Erica Claptona či The Corrs.

Program sa vysielal pravidelne v rokoch 1989 až 1999. Od roku 2000 sa vysielal už menej často a po roku 2009 sa nové diely objavovali už len príležitostne, aj to často iba na internete a nie v televíznom vysielaní.

Viac k témam: MTV Unplugged
Zdroj: Webnoviny.sk – Na obrazovky sa vracia relácia MTV Unplugged, ktorá lámala rekordy sledovanosti © SITA Všetky práva vyhradené.

20. augusta 2017