Na letisku v New Yorku hlásili streľbu, evakuovali terminál

Polícia však nenašla žiadne strelné zbrane, muníciu, nábojnice ani iné dôkazy o streľbe. NEW YORK 15. augusta (WebNoviny.sk) – Americká polícia evakuovala jeden z terminálov medzinárodného letiska Johna F. Kennedyho v New Yorku po tom, ako tam hlásili streľbu. Správy o výstreloch sú však zrejme nepodložené. S odvolaním sa na tamojšiu políciu o tom informovala tlačová agentúra AP.

Polícia Prístavného úradu New Yorku a New Jersey, ktorý letisko prevádzkuje, oznámila, že nenašla žiadne strelné zbrane, muníciu, nábojnice ani iné dôkazy o streľbe.

Po hláseniach o výstreloch, ktoré dostali v nedeľu okolo 21.30 h miestneho času (3.30 h SELČ), letiskoví policajti preventívne evakuovali terminál č. 8 a na pomoc privolali aj newyorskú políciu. Správy o zraneniach sa neobjavili. Krátko na to polícia zatvorila terminál č. 1 po ďalších správach o výstreloch. Uzavreli aj cestu vedúcu na letisko.

Podľa spoločnosti FlightAware, prevádzkujúcej službu sledovania letov, boli všetky lety na letisko Johna F. Kennedyho pozastavené v miestach odletu do 5.30 h SELČ v rámci bezpečnostných opatrení.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016