Na Islamský štát zaútočilo šesť ruských bombardérov

Šesť diaľkových bombardérov Tu-22M3 preletelo nad územím Iraku a Iránu a podniklo masívny úder na novoidentifikované ciele Islamského štátu v provincii Dajr az-Zaur.MOSKVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Šesť ruských diaľkových bombardérov Tu-22M3 podniklo dnes skupinový nálet na pozície teroristickej organizácie Islamský štát (IS) v sýrskej provincii Dajr az-Zaur. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

„Šesť diaľkových bombardérov Tu-22M3 vzlietlo 30. januára z letiska v Ruskej federácii, preletelo nad územím Iraku a Iránu a podniklo masívny úder na novoidentifikované ciele Islamského štátu v provincii Dajr az-Zaur. Pri útoku boli zničené dve veliace centrá, sklady zbraní a munície a veľké množstvo živej sily a techniky,“ uviedol rezort obrany.

„Útoky proti určeným cieľom potvrdili nestranné monitorovacie prostriedky. Bombardérom poskytovali ochranu stíhačky Su-30SM a Su-35S z leteckej základne Humajmím. Po splnení úlohy sa všetky ruské lietadlá bezpečne vrátili na svoje letiská,“ dodalo ruské ministerstvo obrany, ktoré citovala agentúra TASS.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2017