Na Hamšíka začiatkom januára 2016 čaká 300. zápas v Serie A

„Štatistiky si dosť pozorne sledujem, preto viem, že sa blíži moje 300. stretnutie v Serie A. Prvý zápas v nej som odohral v drese Brescie. Vtedy som ešte nemal ani 18 rokov. Bol to veľký okamih v mojom futbalovom živote,“ povedal Marek Hamšík.

BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Dlhoročný kapitán talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Marek Hamšík vianočný čas tradične trávi v rodnom kraji. V najvyššej talianskej súťaži je totiž počas Vianoc krátka prestávka. „Voľno sme dostali na päť dní, hneď po sviatkoch sa musíme hlásiť v klube, lebo už 6. januára je na programe ďalšie kolo ligy,“ vysvetlil odchovanec tímu Jupie Podlavice dôvod svojho krátkeho pobytu v rodnom meste. Možno práve duel, ktorý mužstvo spod Vezuvu odohrá na Troch kráľov, bude pre 28-ročného rodáka z Banskej Bystrice naozaj pamätný.

„Štatistiky si dosť pozorne sledujem, preto viem, že sa blíži moje 300. stretnutie v Serie A. Prvý zápas v nej som odohral v drese Brescie. Vtedy som ešte nemal ani 18 rokov. Bol to veľký okamih v mojom futbalovom živote,“ zareagoval skúsený stredopoliar s výbornou kopacou technikou na otázku, či vie, čo naňho v najbližších dňoch nového kalendárneho roka v Taliansku čaká.

„Na vystúpenie v Serie A s poradovým číslom päťdesiat, sto alebo stopäťdesiat či dvesto si v tejto chvíli naozaj už nespomínam. Takú pamäť nemám,“ pokračoval 83-násobný reprezentant Slovenska a účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike. V drese A-tímu SR doteraz dal 17 gólov, čo ho v historických tabuľkách zaradilo už na 3. miesto. Vo farbách svojho súčasného zamestnávateľa dosiahol 77 zásahov, ostatný z nich v úspešnom zápase 17. kola na pôde Atalanty Bergamo (3:1).

Hamšík po predstavení prežíval zmiešané pocity. V súboji totiž jeden pokutový kop premenil, druhý však nie. „Riadne sa mi rozbúchalo srdce, keď lopta vtedy iba trafila žrď. Samozrejme, kamaráti si ma na sociálnych sieťach okamžite začali ´vychutnávať´. Našťastie, všetko je to v rámci kamarátskych žartov a podpichovačiek,“ odpovedal bývalý hráč Podlavíc, ŠK Slovan Bratislava a Brescie na otázku, či je pravda, že po nepremenenej jedenástke v už nadstavenom čase sa stal hrdinom niekoľkých žartov a vtipov na známej sociálnej sieti. „Kto nejde zahrávať pokutový kop, ten ho nemôže pokaziť. Kto sa však na to v zápase podujme, môže urobiť aj chybu. Pre mňa je to signál, že penalty musím ešte viac trénovať, viac sa zdokonaľovať,“ dodal Marek Hamšík na margo zahodeného pokutového kopu v nadstavenom čase spomenutého stretnutia.

„Zvíťazili sme na ihrisku, odkiaľ sa nezvyknú nosiť body. Preto si tento výsledok veľmi vážime. Teraz nám do kariet zahrala prehra Interu Miláno s Laziom Rím 1:2, takže s odstupom jedného bodu sme zostali v hre o majstrovský titul. Takáto situácia v Neapole nebola 25 rokov. Všetci si to uvedomujeme a usilujeme sa, aby sme medzi vážnymi kandidátmi na primát zostali až do úplného záveru tohto súťažného ročníka,“ zdôraznil autor piatich veľmi cenných gólov v nedávnej úspešne zvládnutej kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska.

Zverenci Jána Kozáka práve vo chvíli, keď Hamšík v dueli s Luxemburskom dosiahol svoj piaty gól týchto eliminačných bojov, dostali predčasný vianočný darček. Veľmi pekný a vzácny vianočný darček. Veď Slovensko na kontinentálnom šampionáte ešte nikdy v ére štátnej samostatnosti neštartovalo. Aký najkrajší darček dostal Marek Hamšík rovno pod stromček ako dieťa? „Otec mi spomínal, že raz som dostal pod stromček obrovský traktor s veľkými kolesami, ktoré sa mi na autách a najmä autobusoch vždy veľmi páčili. To bol asi vianočný darček, z akého som mal ako malé dieťa najväčšiu radosť,“ priznal kapitán SSC Neapol.

Aj keď si Hamšík od športovania cez Vianoce na Donovaloch oddýchne, športovej móde a oblečeniu zostane verný: „S priateľmi sme sa už dávnejšie dohodli, že tento rok si na Donovaloch urobíme teplákové Vianoce, takže povinné oblečenie budú tepláky.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015