Muž útočil nožom v Magdeburgu, z miesta činu ušiel

Nemecko za posledný mesiac zažilo štyri závažné násilné útoky, z ktorých tri majú na svedomí žiadatelia o azyl.MAGDEBURG 9. augusta (WebNoviny.sk) – Neznámy muž ozbrojený nožom v pondelok v nemeckom meste Magdeburg v spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko zranil najmenej piatich ľudí.

Páchateľ z miesta činu ušiel. Polícia po ňom spustila pátranie, do ktorého nasadila aj vrtuľník aj policajných psov. Pátranie zatiaľ nebolo úspešné a denník Die Welt vo svojom spravodajstve informoval, že po zotmení bolo prerušené do utorkového rána.

Podľa denníka Rheinische Post je medzi zranenými aj 64-ročná žena, ktorú hospitalizovali. Jej život však nie je bezprostredne ohrozený. Očití svedkovia vypovedali, že páchateľom útokov bol 25- až 35-ročný muž. Motívy jeho činu zatiaľ nie sú jasné, ale nemecké médiá informovali, že sa pokúsil aj o dve lúpeže.

Nemecko za posledný mesiac zažilo štyri závažné násilné útoky, z ktorých tri majú na svedomí žiadatelia o azyl. Tento fakt oživil v Nemecku diskusiu o správnosti rozhodnutia kancelárky Angely Merkelovej spred roka prijať v krajine státisíce migrantov.

Viac o útokoch v Nemecku:

Video: V Mníchove sa strieľalo, útočník je mŕtvy (online)

V nemeckom Ansbachu sa odpálil Sýrčan, nálož mal v batohu

Sýrsky migrant zabil ženu mačetou

Mladík napadol sekerou ľudí vo vlaku, kričal ‚Alláhu akbar‘

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016